Sto mrtvých při výbuchu plynové cisterny v Nigérii

Sto mrtvých při výbuchu plynové cisterny v Nigérii
Autor fotografie: YouTube/screenshot/@BreakingLv
25 / 12 / 2015, 11:15

Neštěstí se stalo ve chvíli, když si lidé plnili své plynové bomby určené pro vaření, aby se zásobili na nadcházející vánoční svátky.

Při požáru v průmyslovém komplexu v Nigérii zahynulo ve čtvrtek přes 100 lidí. Uvedla to dnes agentura AP. Tragédie se odehrála ve městě Nnewi na jihovýchodě země, kde žije převážně křesťanská komunita. 

Požár zachvátil podnik zabývající se distribucí plynu ve čtvrtek v 11 hodin místního času. Než se hasičům podařilo plameny uhasit, celý komplex a přilehlé domy lehly popelem. 

Těla obětí jsou ve velké většině spálená k nepoznání. Mnoho lidí utrpělo těžké popáleniny a záchranáři je převezli do univerzitní nemocnice v Nnewi.

Podle místních médií požár vypukl ve chvíli, kdy odjížděla cisterna, která právě ukončila vyložení plynu. Řidič ale nedodržel předpisy a nepočkal, než se zařízení ochladí. 

Na místě byla právě dlouhá fronta lidí čekajících na dočerpání plynových bomb na vaření. Někteří podle svědka Emeky Peterse čekali ve frontě od rána.  

Požár prý trval několik hodin. Hasiči z Nnewi nebyli podle místního tisku schopni vyrazit okamžitě na místo, protože prý neměli k dispozici vozidlo. Až se zpožděním přijely požární sbory z měst Awka a Okpoko a policie je musela chránit před rozvášněným davem, který byl svědkem devastujícího požáru. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace