Stoltenberg: Snaha KLDR o jaderné zbraně je globální hrozbou

Stoltenberg: Snaha KLDR o jaderné zbraně je globální hrozbou
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Jens Stoltenberg
08 / 11 / 2017, 13:30

Snaha Severní Koreje získat jaderné zbraně je podle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga globální hrozbou. Proto je podle názoru zemí aliance třeba plné prosazení sankcí odsouhlasených Radou bezpečnosti OSN. Speciální roli v tomto ohledu hrají Rusko a Čína jako stálí členové Rady bezpečnosti a sousedé KLDR, míní Stoltenberg.

Situace kolem Severní Koreje a jejího jaderného a raketového programu bude jedním z témat debaty u dnešní večeře ministrů obrany členských zemí aliance v Bruselu. Pozvána je na ní i šéfka diplomacie EU Federica Mogheriniová.

Kvůli opakovaným jaderným testům a zkouškám balistických raket zpřísnila Rada bezpečnosti OSN v září sankce vůči KLDR. Tento krok dnes Stoltenberg uvítal a postup Pchjongjangu označil za neodpovědný.

"Tlak je cestou k míru. Potřebujeme politický a diplomatický tlak. Ale především je třeba hospodářský tlak. Potřebujeme plné a transparentní prosazení ekonomických sankcí," prohlásil generální tajemník NATO při příchodu na dnešní jednání.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace