STOP Putinovým motorkářům dalo Polsko. Jak se zachová česká vláda?

STOP Putinovým motorkářům dalo Polsko. Jak se zachová česká vláda?
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
24 / 04 / 2015, 18:15

Prezident Zeman na nich "nevidí nic špatného". Na český úřad vlády ale míří další petice.

„Důvodem k přijetí tohoto rozhodnutí byl nedostatek nezbytných a podrobných informací týkajících se časového plánu pobytu skupiny v Polsku, přesné trasy průjezdu a noclehů členů klubu,“ uvedl podle agentury PAP mluvčí polského ministerstva Marcin Wojciechowski. Bez těchto informací nešlo podle něj zajistit bezpečnost průjezdu Nočních vlků. „Ruská strana navíc poskytla informaci o záměru motorkářů přejet přes Polsko méně než týden před plánovaným začátkem cesty, což je příliš pozdě,“ dodal mluvčí. (Zdroj:zpravy.idnes.cz)

Prezident Miloš Zeman se nechal slyšet ze státní návštěvy ve Vatikánu "....nevidím nic špatného na průjezdu motorkářů, kteří chtějí znovu dovézt ruskou vlajku do Berlína a připomenout si tak 70. výročí dobytí Berlína Rudou armádou," řekl Zeman. Podle něj se z toho "jako obvykle dělá hysterie".

Podrobněji jsme psali o Putinově motorkářském gangu v článku "Je průjezd ruských motorkářů Noční vlci bezpečnostním rizikem?", kde jsme uvedli i odkazy na dosud ne příliš známé informace o Nočních vlcích.

Naše redakce obdržela otevřený dopis českému ministru vnitra a policejnímu presidentovi ve věci průjezdu gangu "Noční vlci" územím ČR.
Autorem dopisu je Klub angažovaných nestraníků, Konzervativní strana, Pražský Majdan z.s, a Občanský institut.

Milan Chovanec, Ministr vnitra ČR
Ministerstvo vnitra ČR
Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
posta@mvcr.cz

Vážený pane ministře,

z otevřených zdrojů je nám známo, že v měsíci dubnu a květnu tohoto roku lze očekávat příjezd jisté specifické skupiny občanů Ruské federace. Podle nám známých informací se má jednat o motorkářský gang „Noční vlci", jehož členové, domníváme se, představují pro občany České republiky bezpečnostní riziko, jež nelze zanedbat. Zejména se však zjevně jedná o jakousi „odpověď" na nedávný přesun spojeneckých vojáků Dragoon Ride. Adekvátně jsme přivítali spojence - nyní stejně adekvátně přistupujme k těm, kterým jsou naše spojenectví trnem v oku.

Vyzýváme Vás tímto, vážený pane ministře, abyste zajistil minimalizaci uvedeného rizika a to všemi dostupnými prostředky, počínaje zapojením Bezpečnostní informační služby, přes důslednou hraniční kontrolu a nekompromisní postih zmíněných osob při jakémkoli přestoupení našich zákonů, a vyhoštěním nežádoucích osob konče. Nejsprávnější cestou by pak bylo zabránit jim jen vstoupit na území České republiky - tedy odmítnout jim víza pro Schengenský prostor, či nevydat souhlas k užití komunikace dle zák 13/1997 Sb.

Dovolujeme si v této souvislosti zmínit, že tento motorkářský gang hodlá projet územím také několika okolních zemí, a proto by byla vhodná včasná přeshraniční koordinace s příslušnými složkami spřátelených států.

Lidé, kteří se nepokrytě hlásí k podílu na krocích Ruské federace, které jasně porušují mezinárodní právo a jsou zdrojem války v Evropě, nejsou v České republice vítáni. Tito lidé se netají ignorací k dodržování předpisů a respektování zákonů; propagaci zločinné komunistické ideologie, byť pomocí symbolů, dokumentuje již jen samotná upoutávka na jízdu po zemích EU - viz zde.

Postup odpovědných orgánů naší země by tomu měl odpovídat.

Budeme rádi, pokud nás i veřejnost ujistíte, že orgány Ministerstva vnitra ČR- zejména Policie České republiky - jsou náležitě připraveny. Konkrétní přijatá opatření, s ohledem na povahu věci, nepožadujeme zveřejňovat.

V Praze dne 20. dubna 2015

S pozdravem

za Klub angažovaných nestraníků, Miroslav Matějka, místopředseda
za Konzervativní stranu, Jan Kubalčík, místopředseda
za Pražský Majdan z.s, Josef Bílek, předseda
za Občanský institut, Roman Joch, ředitel

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.