STOP Putinovým motorkářům dalo Polsko. Jak se zachová česká vláda?

STOP Putinovým motorkářům dalo Polsko. Jak se zachová česká vláda?
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
24 / 04 / 2015, 18:15

Prezident Zeman na nich "nevidí nic špatného". Na český úřad vlády ale míří další petice.

„Důvodem k přijetí tohoto rozhodnutí byl nedostatek nezbytných a podrobných informací týkajících se časového plánu pobytu skupiny v Polsku, přesné trasy průjezdu a noclehů členů klubu,“ uvedl podle agentury PAP mluvčí polského ministerstva Marcin Wojciechowski. Bez těchto informací nešlo podle něj zajistit bezpečnost průjezdu Nočních vlků. „Ruská strana navíc poskytla informaci o záměru motorkářů přejet přes Polsko méně než týden před plánovaným začátkem cesty, což je příliš pozdě,“ dodal mluvčí. (Zdroj:zpravy.idnes.cz)

Prezident Miloš Zeman se nechal slyšet ze státní návštěvy ve Vatikánu "....nevidím nic špatného na průjezdu motorkářů, kteří chtějí znovu dovézt ruskou vlajku do Berlína a připomenout si tak 70. výročí dobytí Berlína Rudou armádou," řekl Zeman. Podle něj se z toho "jako obvykle dělá hysterie".

Podrobněji jsme psali o Putinově motorkářském gangu v článku "Je průjezd ruských motorkářů Noční vlci bezpečnostním rizikem?", kde jsme uvedli i odkazy na dosud ne příliš známé informace o Nočních vlcích.

Naše redakce obdržela otevřený dopis českému ministru vnitra a policejnímu presidentovi ve věci průjezdu gangu "Noční vlci" územím ČR.
Autorem dopisu je Klub angažovaných nestraníků, Konzervativní strana, Pražský Majdan z.s, a Občanský institut.

Milan Chovanec, Ministr vnitra ČR
Ministerstvo vnitra ČR
Nad Štolou 3
170 34 Praha 7
posta@mvcr.cz

Vážený pane ministře,

z otevřených zdrojů je nám známo, že v měsíci dubnu a květnu tohoto roku lze očekávat příjezd jisté specifické skupiny občanů Ruské federace. Podle nám známých informací se má jednat o motorkářský gang „Noční vlci", jehož členové, domníváme se, představují pro občany České republiky bezpečnostní riziko, jež nelze zanedbat. Zejména se však zjevně jedná o jakousi „odpověď" na nedávný přesun spojeneckých vojáků Dragoon Ride. Adekvátně jsme přivítali spojence - nyní stejně adekvátně přistupujme k těm, kterým jsou naše spojenectví trnem v oku.

Vyzýváme Vás tímto, vážený pane ministře, abyste zajistil minimalizaci uvedeného rizika a to všemi dostupnými prostředky, počínaje zapojením Bezpečnostní informační služby, přes důslednou hraniční kontrolu a nekompromisní postih zmíněných osob při jakémkoli přestoupení našich zákonů, a vyhoštěním nežádoucích osob konče. Nejsprávnější cestou by pak bylo zabránit jim jen vstoupit na území České republiky - tedy odmítnout jim víza pro Schengenský prostor, či nevydat souhlas k užití komunikace dle zák 13/1997 Sb.

Dovolujeme si v této souvislosti zmínit, že tento motorkářský gang hodlá projet územím také několika okolních zemí, a proto by byla vhodná včasná přeshraniční koordinace s příslušnými složkami spřátelených států.

Lidé, kteří se nepokrytě hlásí k podílu na krocích Ruské federace, které jasně porušují mezinárodní právo a jsou zdrojem války v Evropě, nejsou v České republice vítáni. Tito lidé se netají ignorací k dodržování předpisů a respektování zákonů; propagaci zločinné komunistické ideologie, byť pomocí symbolů, dokumentuje již jen samotná upoutávka na jízdu po zemích EU - viz zde.

Postup odpovědných orgánů naší země by tomu měl odpovídat.

Budeme rádi, pokud nás i veřejnost ujistíte, že orgány Ministerstva vnitra ČR- zejména Policie České republiky - jsou náležitě připraveny. Konkrétní přijatá opatření, s ohledem na povahu věci, nepožadujeme zveřejňovat.

V Praze dne 20. dubna 2015

S pozdravem

za Klub angažovaných nestraníků, Miroslav Matějka, místopředseda
za Konzervativní stranu, Jan Kubalčík, místopředseda
za Pražský Majdan z.s, Josef Bílek, předseda
za Občanský institut, Roman Joch, ředitel

 

Tagy článku