Stovky imigrantů zaútočilo proti policistům ve španělské Ceutě.

Stovky imigrantů zaútočilo proti policistům ve španělské Ceutě.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Španělská armáda v Ceutě
25 / 12 / 2015, 17:45

Uprchlíci se pokouší znovu a znovu o vstup do španělských enkláv Ceuty a Melilly v Maroku, protože patří do EU.

Téměř dvěma stovkám migrantů se podařilo proniknout do španělské enklávy Ceuta na severu Afriky. Pozemní zátarasy vzalo útokem několik stovek lidí, další se snažili doplavat přes moře. Některým se to podařilo, dva se utopili. Informaci zveřejnil server ceskatelevize.cz nebo Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Před vypuknutím uprchlické krize na Balkáně se jednalo o nejnebezpečnější hranici EU. V Maroku už je kolem 80 tisíc běženců z Afriky, ale i ze Středního východu, kteří se pokkouší dostat za hranice eurounijní Ceuty. Svoje pokusy o překonání hranice opakují i přesto, že marocká vláda nabídla všem utečencům roční azyl ve své zemi.

Marocká policie zatkla nejméně 104 migrantů, a zabránila jim tak v účasti na přepadení. Španělské bezpečnostní síly poukazují na fakt, že uprchlíci "byli proti pohraničním strážím neobvykle násilničtí." 

Běženci využili toho, že hranice byla vzhledem k vánočním svátkům střežena méně přísně než jindy. Šlo prý o největší pokus o hromadný vpád do Ceuty za poslední měsíce. Část lidí přitom nešla přes plot, ale plavala kolem hraničních zábran v moři.

O migranty, kterým se podařilo do enklávy dostat a z nichž většina utrpěla různá zranění, se postarali dobrovolníci Červeného kříže. Podle prohlášení organizace muselo být 12 zraněných hospitalizováno kvůli zlomeninám, tržným ranám nebo podchlazení.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace