Stovky aktivistů a migrantů v ulicích Atén: "Otevřete hranice!"

Stovky aktivistů a migrantů v ulicích Atén: &quote;Otevřete hranice!&quote;
Autor: YouTube/screenshot|Popisek: Demonstrace v Athénách
31 / 03 / 2016, 11:30

Migranti v Řecku se obávají deportací zpět do Turecka. Postavili se za ně lidskoprávní aktivisté a studenti.

V Řecku je nyní podle vládního koordinačního centra pro boj s migrační krizí na 51.430 uprchlíků, kteří se tam začali hromadit, když asi před měsícem země na takzvané balkánské trase omezily průchod běženců přes své území dál do západní Evropy.

Příliv uprchlíků z Turecka do Řecka přes Egejské moře se začal opět zvyšovat. Zatímco v neděli jich dorazilo pouhých 73, v pondělí 232, v úterý 192 a 766 ve středu. Od příštího týdne by se měla začít uplatňovat dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem, jejíž součástí je i vracení běženců zpět do Turecka. Očekává se, že první vyhoštění by se mohlo uskutečnit v pondělí 4. dubna.

Migranti na ostrově Lesbos už protestují proti možné deportaci. "Raději nás tady zabijte, ale neposílejte nás zpět do Turecka," objevilo se podle řecké televize na jednom transparentu vyvěšeném na plotě shromažďovacího střediska v obci Morie.

Stovky aktivistů za lidská práva, studentů a migrantů včera vyrazilo také do aténských ulic za skandování hesla "Otevřete hranice!" Demonstranti požadovali po evropských zemích, aby okamžitě otevřely svoje hranice a umožnily všem uprchlíkům azyl. "Nejsme tu pro peníze. Chceme klidnou zemi na planetě." Zdroj: liveleak.com, České noviny 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace