Stovky aktivistů demonstrovalo u Brenneru - nesouhlasí s uzavřením hranic

Stovky aktivistů demonstrovalo u Brenneru - nesouhlasí s uzavřením hranic
Autor: YouTube/screenshot/EURONEWS
04 / 04 / 2016, 09:00

Při nedělních protestech na rakousko-italské hranici došlo ke střetům mezi demonstranty a policií.

Demonstranti protestovali proti restriktivní azylové a uprchlické politice EU.  Podle rakouských policistů musel být pepřový sprej, protože se demonstranti pokusili prorazit policejní zátarasy a na policisty házeli lahve a kameny. Nejméně dva policisté byli zraněni. Lidskoprávní aktivisté nesouhlasí s tím, aby Rakousko zpřísnilo azylový zákon a uzavřelo svoje hranice s Itálií. Zdroj: tagesspiegel.de

Rakousko plánuje od května další zpřísnění azylové politiky. Vídeň očekává, že po uzavření balkánské trasy se uprchlíci budou snažit dostat do západní Evropy přes Itálii a Brennerský průmysl. Podle nejnovějších zpráv z Libye čeká na pobřeží nejméně 800.000 migrantůna správný okamžik, aby se přes moře vydali do Itálie a dál do EU. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace