Stovky migrantů připluly do jižní Itálie až z Egypta

Stovky migrantů připluly do jižní Itálie až z Egypta
Popisek: Ilustrační foto
07 / 04 / 2016, 16:00

Stovky uprchlíků z Afriky a Blízkého východu připlouvají do Itálie z Libye a Egypta.

Italská pobřežní stráž dnes informovala, že u Sicílie zachránila více než 300 migrantů z přeplněné lodi, na které uprchlíci cestovali stovky kilometrů z Egypta. Doposud se uprchlíci dostávali přes Středozemní moře především z Libye. Zdroj: reuters.com

Pobřežní stráž a španělská letadla pracující pro agenturu Frontex zachránila 156 mužů, 51 žen a 107 dětí a mladistvých. Migranti pochází ze Sýrie, Egypta, Somálska, Eritreje, Etiopie, Palestiny, Libye, Súdánu a z Komorských ostrovů.

Vysoký úředník EU uvedl koncem února, že pašování lidí z Egypta začal být opět problém a je o to větší, že existují informace i o pronikání radikálů z islamistických milicí ze Sinaje mezi uprchlíky směřujícími do Itálie nebo Řecka.

Podle zpráv z Libye čeká na pobřeží nejméně 800.000 migrantů na správný okamžik, aby se přes moře vydali do Itálie a dál do EU.

Italská pobřežní stráž uvedla už 16. března, že za pouhé dva dny zachytily lodě Frontexu v Sicilském průlivu nejméně 2500 uprchlíků. Tři dny poté zadržely na stejném místě dalších 900 uprchlíků na gumových člunech.

Německo a Rakousko se připravují na uprchlickou vlnu, která má letos směřovat právě ze severní Afriky a německý ministr vnitra varoval 5. dubna Itálii, že "by se měla zdržet pokusů o odesílání migrantů na sever směrem k Rakousku a Německu. Došlo by k omezení dopravy podél důležitého severojižního dopravního koridoru."

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace