Stovky vzbouřených uprchlíků míří k maďarským hranicím

Stovky vzbouřených uprchlíků míří k maďarským hranicím
Autor fotografie: Screenshot YouTube / RUPTLY
04 / 10 / 2016, 17:30

Stovky uprchlíků uvízlých v Srbsku se dnes vydaly z Bělehradu směrem k maďarské hranici. Protestují proti uzavření hranic EU.

Maďarská veřejnoprávní televize M1 v úterý informovala, že se v Bělehradu bouří migranti, kteří doufali, že po nedělním maďarském referendu o unijních kvótách bude otevřena srbsko-maďarská hranice. Zpravodaj televize přímo z Bělehradu uvedl, že několik migrantů zahájilo ráno hladovku a po desáté hodině vyrazilo asi 400 migrantů pěšky směrem k srbsko-maďarské hranici. Podle britského serveru se jedná především o mladé muže, kteří mají jen malou šanci získat azyl. Zdroj: novinky.cztheguardian.com

 

V rukách drží transparenty v angličtině „Nechceme jídlo, ani vodu, otevřete hranice“ a „Jsme lidé, ne zvířata“. Za pochodu skandují výzvy k otevření hranice. „Jdeme do Maďarska. Chceme, aby otevřeli hranice,“ řekl televizi M1 muž z PákistánuZdroj: novinky.czSrbský prezident Tomislav Nikolić v pondělí uvedl, že jeho země, která vyjednává o členství v EU, může zablokovat své hranice ve snaze zastavit příliv migrantů. Nikolić řekl, že jeho země nemá povinnost přijmout uprchlíky a migranty. „Nemáme takovou povinnost, pokud se rozhodnou poslat milión lidi zpět do Srbska," řekl Nikolić. „Mohou přeskočit Srbsko, přeletět ho a odvézt lidi na místo, ze kterého původně přišli," dodal. Zdroj: Politico, globe24.cz


Mezitím rumunská pohraniční policie vyšetřuje 16 iráckých občanů, včetně šesti dětí, které dnes ráno našla ve dvou lodích na Dunaji, který tvoří hranici mezi jižním Rumunskem a Bulharskem. Migranti uvedli, že jedou z Turecka přes Bulharsko a chtějí do Německa. Pašerákům zaplatili za každou rodinu 35.000 eur. Rumunský server gandul.info upozorňuje na zvyšující se počet uprchlíků, kteří se snaží dostat do EU právě na lodích po Dunaji směrem k maďarským hranicím.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.