Strach z islámské migrace žene západoevropany do klidné a bezpečné České republiky

Strach z islámské migrace žene západoevropany do klidné a bezpečné České republiky
16 / 03 / 2016, 10:30

AKTUALIZOVÁNO / Redakce PRÁVO zveřejnila opravu a omluvu

Vyplývá to z průzkumů, které si nechává dělat Evropská unie a jejichž poznatky má k dispozici redakce Práva. O vystěhování do jiné země má zájem více než třetina mladých Italů, 13 procent Švédů, 60 procent Maďarů, 41 procent Poláků. V Evropě je kolem pěti miliónů mladých nezaměstnaných. A ti, zvyklí, že Evropa nemá hranic, se i kvůli obavám z islámské migrace chtějí dát do pohybu. Zdroj: novinky.cz

REDAKCE PRÁVO "Oprava: V úvodu předchozí publikované verze tohoto článku jsou jako zdroje hodnocení, že hlavními důvody, proč se mladí cizinci chtějí k nám stěhovat, jsou nedostatek práce, obavy z migrantů a větší bezpečnost u nás, chybně uvedeny „některé analytické zprávy“ a průzkumy, které si nechává dělat Evropská unie, a dále „osobní zkušenosti cizinců“. Hodnocení však bylo postaveno výhradně na osobních zkušenostech cizinců, s nimiž autoři článku hovořili. Údaj o zvyšujícím se počtu cizinců ze zemí EU v ČR poskytl Český statistický úřad. Za chybu, kterou způsobili autoři článku, se čtenářům omlouváme."

Někam, kde je klidněji. Motivací odejít z hlavních evropských center byznysu jsou útoky jako v Paříži, sexuální obtěžování, krádeže a napadání v bazénech v Německu a nové hrozby na večerních ulicích švédských měst, která pro ženy div už že nevyhlašují zákaz vycházení.

„Nejenže máme pořád vysokou nezaměstnanost, ale u nás doma už přestává být bezpečno. Máme své radikály. Část země usiluje o samostatnost,“ řekl Právu pětadvacetiletý Španěl Mario z Barcelony. „A ještě do toho nevypočitatelní islamisté, kteří si tady i jinde v západní Evropě léta studují, vypadá to, že se integrovali, a najednou bez okolků rozsévají smrt, kde je napadne,“ uvedl.

Celý článek zde.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.