Strašlivá Myra: Se svým snoubencem Ianem Bradym sbírali děti na ulici, pak je mučili, zavraždili a pohřbili v „kultovním“ močálu za městem

Strašlivá Myra: Se svým snoubencem Ianem Bradym sbírali děti na ulici, pak je mučili, zavraždili a pohřbili v „kultovním“ močálu za městem
Popisek: Myra Hindleyová
11 / 03 / 2018, 18:00

Brady (23) udělal na Myru Hindleyovou (19) dojem tím, že o sebe dbal, jezdil na motorce a působil inteligentně. Poslouchal vážnou hudbu (Wagnera) a zajímal se filozofii (Nietzsche). Prožili mnoho romantických chvil na rašeliništi za městem Manchester.

Začali spolu chodit v roce 1961, našli společnou zálibu ve střelných zbraních, okultismu a nacismu. Myra si nechala obarvit vlasy na blond, aby vypadla jako árijka. Jejich láska jen kvetla, ale záhy zjistili, že k ještě většímu štěstí by se jim hodily nějaké peníze.

Brady tak přišel s nápadem, že by mohli vykrást banku. Myra se proto naučila řídit dodávku. V rámci přípravy na dokonalou loupež se rozhodli, že nejprve spáchají dokonalou vraždu.

psali jsme: Strašlivý příběh Marthy Wise: Otrávila arsenikem 17 členů rodiny, protože bránili její lásce

Plán byl, že bude Brady jezdit na motorce městem, Myra dodávkou a když Brady objeví nějakou vhodnou oběť, dá Myře znamení zablikání světla. První označenou oběť, dvanáctiletou školačku, Myra nechala jít, protože ji znala a mohlo by na ni padnout podezření. Znala i druhou vyhlédnutou oběť, ale to už se rozhodla, že ji zabijí.

Šestnáctileté Pauline Myra namluvila, že v močálech Saddleworth ztratila drahou rukavici a poprosila ji, jestli by ji nepomohla s hledáním (1963). Pauline souhlasila a nastoupila do dodávky. V močálech se k nim přidal Brady. Po chvíli hledání Pauline napadl, znásilnil a pohřbil pomocí lopaty, kterou tam měl připravenou.

Také u druhé vraždy použili Myra historku s rukavicí. Dvanáctiletého Johna znásilnil a uškrtil Brady v močálu a zakopal nedaleko hrobu Pauline. Třetí vraždu provedli trochu jinak.

Ian Brady a Myra Hindleyová

Ian Brady a Myra Hindleyová

Roku 1964 se Brady a Myra vypravili do zábavního parku, kde si chtěli vyhlédnout nějaké osamělé dítě. Když si všimli Lesley (10), upustili před ní úmyslně tašku s nákupem a požádali ji, jestli by jim nepomohla odvézt věci domů. Tam ji donutili svléknout se a pózovat pro fotografie. Pak ji svázali, znásilnili a uškrtili. Dívku zabila zřejmě Myra. Tělo druhý den odvezli do močálů, kde ho pohřbili poblíž ostatních.

Jejich zločiny vyšly najevo, když Brady přibral do party manžele Myřiny sestry Davida Smithe, se kterým se spřátelil. Plánovali přepadnout banku nebo únos bohatého obchodníka.

Poslední obětí byl sedmnáctiletý Evans. Brady se s ním dal do řeči na nádraží v Manchesteru a pak s ním nastoupil do dodávky. Tu řádila Myra, kterou Brady představil jako svou sestru. Cestou domů si koupili láhev vína.

psali jsme: Otřesný příběh: Matka zabila své dítě a dvě vážně zranila, protože její ženatý milenec chtěl bezdětnou partnerku

Doma pak požádal Brady Myru, aby jela pro Smithe, že mají pro něj překvapení. Myra svého švagra přivezla před dům a domluvila se s ním, že mu dá blikáním světel dodávky znamení, kdy může vstoupit.

Když Smith vešel, uviděl Bradyho, jak mlátí Evanse sekryrou. Vše později nahlásil společně se svou manželkou Myřinou sestrou.

V roce 1966 byly Brady a Myra odsouzeni na doživotí. Stali se tak prvními sériovými vrahy v dějinách Británie, kteří nebyli odsouzeni k trestu smrti, ten byl zrušen o rok předtím. Brady zemřel ve vězení v roce 2017, Myra v roce 2002.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Autor: hop

Tagy článku