Strašlivá smrt krásné Dorothy Stratten: Znásilnil ji přivázanou k posteli a prostřelil obličej brokovnicí

Strašlivá smrt krásné Dorothy Stratten: Znásilnil ji přivázanou k posteli a prostřelil obličej brokovnicí
Popisek: Dorothy Stratten
06 / 02 / 2018, 18:00

Dorothy našli v ložnici přivázanou k posteli. Obličej měla prostřelený brokovnicí. Vedle ní ležel v kaluži krve její manžel, manažer časopisu Playboy.

Dorothy Stratten se narodila se holandským přistěhovalcům v nemocni Armády spásy ve Vancouveru v Kanadě. Její rodiče třeli bídu s nouzí, tak si musela přivydělávat už na střední škole jako servírka v nočním klubu.

V roce 1977 sem jednou zavítal pohledný Paul Snider, manažer časopisu Playboy a zakladatel pánské striptérské skupiny Chippendales, slavné dodnes. Dorothy mu padla do oka, tak jí domluvil schůzku s fotografem Playboye.

Dorothy se musela při focení samozřejmě svléknout do naha a jelikož nebyla plnoletá, zfalšoval Paul podpis její matky. Vydavatel časopisu Playboy Hugh Hefner byl snímky nadšen a tak Dorothy nabídl, aby se stala jedním ze zajíčků jeho Playboy klubu.

psali jsme: Sexbomba Jayne: Milovnici divokých večírků utrhl přívěs hlavu, když vjel její řidič pod přívěs traktoru

Dorothy po tom nadšeně skočila, její ambice však mířily výš. Toužila se stát herečkou. Začala číst knihy o divadle a chodila na herecké kurzy.

V roce 1979 se vdala za Paula Snidera, který ji objevil. Brzy však nastaly hádky, Paul byl chorobně žárlivý. Hvězda jeho ženy však stoupala vzhůru. V srpnu 1979 se stala Playmate měsíce a pak dokonce Playmate roku.

Najala si osobního manažera a ten se staral o její finance, protože většinu jejich peněz utratil její manžel Paul, a snažil se jí udržet ve finanční závislosti.

Dorothy se začal plnit sen. Objevila se v několika epizodách seriálů Buck Rogers a Ostrov pokladů, zahrála si v komedii Skatetown, U.S.A. a získala titulní roli v parodii na sci-fi filmy Galaxina.
Paul Snider

Paul Snider

Muži se kolem ní točili jako vosy kolem lízátka a Paul se mohl pominout. Na jednom z večírků v Hefnerově vile potkala režiséra Petera Bogdanoviche. Ten ji obsadil ji do svého filmu A všichni se smáli a stali se z nich milenci. Její manžel Paul měl podezření, ale nevěděl to jistě.

Během natáčení se Dorothy seznámila a herečkou Audrey Hepburn a staly se z nich kamarádky. Audrey dala Dorothy pár rad z herectví a záhy jí také poradila, ať se s žárlivým Paulem rozvede.

Vztah s milencem režisérem Peterem Bogdanovichem se stal brzy natolik vážným, že se Dorothy rozhodla se rozvést.

psali jsme: Krásná modelka, sexuální idol Brazílie, záhadně zemřela při liposukci na operačním stole. Ledviny jí vypověděly službu

14. srpna 1980 si doma zabalila věci s tím, že manžela opustí. Paul ji však překvapil, vrátil se dříve. Když mu řekla, že chce od něj odejít, byl nepříčetný. Zatáhl ji do ložnice a přivázal k posteli.

Tam ji několikrát znásilnil a nakonec jí střelil do obličeje brokovnicí. Podle některých zdrojů obcoval i s její mrtvolou. Nakonec Paul Snider obrátil zbraň proti sobě.

Po její smrti napsal Peter Bogdanovich její životopis The Killing of the Unicorn. Jeho film A všichni se smáli, v němž hrála Dorothy, přišel do kin až v roce 1981, tedy po její smrti. Sklidil ty nejlepší recenze.

O Dorothy byly natočeny dva životopisné filmy (The Death of Centerfold: The Dorothy Stratten Story a Star 80), jeden dokument (Dorothy Stratten: The Untold Story). Dorothy se objevila se na obalu programu kanadské baseballové ligy, zpěvák Bryan Adams jí věnoval píseň The Best Was Yet to Come a zpívají o ní i Red Hot Chilli Peppers v hitu Californication.

Dorothy Stratten je pohřbena na hřbitově Westwood Village Memorial Park Cemetery v Los Angeles.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace