Strategické bombardéry Tu-22M3s budou nasazeny na Krymu

Strategické bombardéry Tu-22M3s budou nasazeny na Krymu
Autor: Alan Wilson|Popisek: Tupolev Tu-22M3 Backfire-C 'RF-94139/49 red "
17 / 03 / 2015, 15:30

Rusko reaguje na posilování vojenské přítomnosti ve východní Evropě. Na Krymu budou strategické bombardéry.
Provokace mezi USA, NATO a Ruskem pokračují.

Včera ráno Rusko zahájilo vojenské manévry v arktické oblasti. Putin nařídil plnou bojovou pohotovost na zemi, moři i ve vzduchu.

O tom jsme psali v článku "Ruská Severní flotila byla uvedena do plné bojové pohotovosti".

Server sputniknews.com dnes informoval, že na Krym budou po dobu dalšího vojenského cvičení umístěny strategické bombardéry Tupolev Tu-22M3 (Backfire).

Letoun je uzpůsoben k nesení konvenční i atomové výzbroje. Může nést rakety na ničení námořních i pozemních cílů, pumová výzbroj činí až 24 000 kg munice. Tu-22M byly „naostro“ vojensky užity ve válce v Afghánistánu. (zdroj: wikipedia)


Zdroj YouTube, ArmedForcesUpdate 

Manévry na jihu Ruska mají podle ministerstva obrany trvat do 20. března. Zapojit se do nich mají i bitevní a dopravní vrtulníky. Mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov dnes ujistil, že bleskové prověrky bojeschopnosti nařízené Putinem "nesouvisejí s mezinárodní situací", ale jde o součást ustavičného procesu výcviku a zdokonalování ruských ozbrojených sil (zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz)

Zdroj: YouTube, CNN

Foto: Alan Wilson, Weston, Spalding, Lincs, Velká Británie, pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic licence.

Psali jsme také:

B-52 se probouzí z pouštního spánku

Ruské bombardéry TU-95 strašily Američany nad Guamem

Ruské stíhačky nacvičují útok na flotilu NATO v Černém moři

TOP 10 nejsilnějších armád světa: palebná síla, geopolitický kontext i rozpočty

USA a Rusko ukazují svaly několik kilometrů od sebe

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace