Stratom představil nové autonomní bezpilotní pozemní vozidlo. Samo se dokáže naložit a vyložit z letadla

Stratom představil nové autonomní bezpilotní pozemní vozidlo. Samo se dokáže naložit a vyložit z letadla
28 / 10 / 2017, 09:00

Nové UGV od Stratomu (The eXpeditonary Robotic Platform) XR-P bude mít primárně podpůrnou logistickou funkci.

XR-P je nové UGV od Stratomu, které podle svých tvůrců vyniká autonomními funkcemi. Umí se především samo vyložit z letadla či konvertoplánu V-22 Osprey, jehož bude součástí. Primární funkcí XR-P bude především podpůrná logistická funkce.

psali jsme: Zabijácké UGV z Ukrajiny má poetické jméno Laska

,,Navrhli jsme vozidlo tak, abychom maximalizovali jeho schopnost samo se naložit do V-22 a samo se i vyložit," prohlásil ředitel Stratomu Mark Gordon. Vozidlo může být umístěno zhruba 2 až 3 metry za konvertoplán, přičemž naložení do něho a následné vyložení se pak děje bez nutnosti obsluhy či operátora.

psali jsme: Video: THeMIS - nejlepší přítel vojáka budoucnosti

XR-P má odnímatelnou svrchní část, která je v jeho designu modulární a může být podle potřeby vyměňován za různé nákladové konfigurace. Tak je také podle Gordona zajištěna dostatečná flexibilita v jednotlivých misích. 

UGV váží 1, 107 kg, může vézt náklad do 1 225 kg a vléct až 816 kg. Je 2,87 m dlouhé, 1,52 m široké a 0,78 m vysoké. XR-P se může pohybovat rychlostí mezi 6-8 km/h. XR-P je navrženo především pro použití ve složitých terénech. 

psali jsme: Dálkově ovládaný robotický tank Goliáš byl už v roce 1942 v nacistickém Německu

 

Zdroj: janes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace