Strážník zabil ochranku diskotéky zřejmě v sebeobraně. Byl propuštěn z vazby

Strážník zabil ochranku diskotéky zřejmě v sebeobraně. Byl propuštěn z vazby
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
14 / 04 / 2015, 11:15

Neštěstí se stalo loni 21. prosince ve Vysokém Mýtě před zábavním podnikem v Pivovarské ulici.

Údajně opilý městský strážník mimo službu se tehdy domáhal vstupu na diskotéku ve Vysokém Mýtě. Jednoho příslušníka ochranky zastřelil, druhého těžce zranil.  O případu jsme psali v článku "Městský strážník zastřelil ochranku na diskotéce"

TV PRIMA tehdy uvedla na svých stránkách informaci, že 21. prosince přibližně v 0:30 hodin byl ve Vysokém Mýtě před barem Amnesis Music Club v Pivovarské ulici zastřelen 23ti letý syn kameramana FTV Prima. Jeho 25ti letý bratr byl postřelen do břicha,

Server aktualne.cz dnes uvedl: 
"Neprozradím žádné tajemství, když řeknu, že budu usilovat, aby to vůbec před soud nepřišlo, protože v jednání obviněného osobně spatřuji nutnou obranu. Ale protože vyšetřování není ještě na úplném konci, tak jsem prozatím uplatnil alespoň návrh na mírnější právní kvalifikaci," řekl po rozhodnutí soudu Teryngel. O návrhu bude rozhodovat státní zastupitelství.

"Všechny ty výstřely šly z bezprostřední blízkosti, v okamžiku, kdy byl obviněný povalen na zem a kdy mu bylo vyhrožováno smrtí, v tom právě spatřuji důvody nutné obrany," řekl Teryngel. Podle obhájce byl sice obviněný v době střelby pod vlivem alkoholu, podle znaleckých posudků však nehrál významnou roli. Podle obhájce obviněný vypálil varovný výstřel. "Jeden ze svědků, když viděl, že se střílí, tak se schoval, to by udělal každý normální člověk," řekl Teryngel.

 

Tagy článku