Střední Itálii zasáhlo silné zemětřesení, nejméně šest mrtvých

Střední Itálii zasáhlo silné zemětřesení, nejméně šest mrtvých
Autor fotografie: Google
24 / 08 / 2016, 07:15

AKTUALIZOVÁNO / Mrtvých jsou čtyři desítky, 150 lidí se pohřešuje

Řím (ČTK) - Silné zemětřesení, které v noci postihlo střední Itálii a zničilo řadu domů, zabilo nejméně šest lidí, uvedla italská média a policie.  Obětí bude ale možná víc, protože podle prvních zpráv zůstalo pod troskami budov v několika městech a obcích více lidí, které otřesy překvapily ve spánku.

Dvě osoby zahynuly v obci Pescara del Tronto, uvedla policie. Jedná se podle ní o starší manželský pár. Starosta města Accumoli podle rozhlasové stanice RAI řekl, že otřesy podle prvních zjištění zabily nejméně čtyři místní obyvatele, dva rodiče s dvěma dětmi. "Je to tady tragické. Máme mrtvé a zničené budovy," řekl starosta agentuře Agi.

Blíže neupřesněný počet obětí bude možná také ve městech Amatrice, Posta a Arquata del Tronto, které byly také vážně zasaženy, obává se podle agentury Reuters mluvčí hasičů Luca Cari. Dodal, že hned po rozbřesku odletí zjistit situaci v postižené oblasti záchranné vrtulníky.

"Uvědomte si, že některé domy zmizely. Doufám, že dostaneme nějakou pomoc," odpověděl starosta města Amatrice na otázku novinářů stanic RAI a Sky, zda ví o nějakých mrtvých. Zdůraznil, že je nutné dovézt těžkou techniku k odstranění trosek a vytáhnutí zraněných.

"Bylo to hrozně silné. Viděla jsem, jak s námi postel sama od sebe cestovala po pokoji," řekla Reuters Lina Mercantiniová z obce Ceselli.

Zemětřesení o síle 6,2 stupně udeřilo v 3:36 SELČ v regionu Umbrie a bylo cítit ve velké části Itálie, a to i v Římě, který leží 150 kilometrů od epicentra.

Předchozí silné zemětřesení o síle 6,3 stupně v roce 2009 ve střední Itálii zabilo více než 300 osob.

Tagy článku