Střední odborná škola v Rumburku se spoléhá na produkty GFI Unlimited

Střední odborná škola v Rumburku se spoléhá na produkty GFI Unlimited
Autor fotografie: GFI
02 / 12 / 2021, 07:00

Společnost GFI Software, dodavatel řešení pro bezpečnost a správu v podnikových sítích, uvedla, že Střední odborná škola mediální grafiky a polygrafie v Rumburku využívá produkty Kerio Connect a Kerio Control ke spolehlivému zajištění elektronické pošty a zabezpečení sítě pro celý areál školy. Řešení nasadila a spravuje FiMA, partner společnosti GFI Software na českém trhu.

Odborná škola v Rumburku vyučuje žáky v polygrafických oborech. Areál školy se nachází v centru města Rumburk a je rozdělen na teoretické vyučování, odborný výcvik, internát a stravování. Celý areál je kompletně zasíťován a pokryt WiFi připojením a vzhledem k internátu a velkému počtu žáků používá také hostovanou síť pro WiFi připojení.  

Škola využívá řešení Kerio Connect včetně poštovního serveru, klientů i jako webového rozhraní, což učitelům umožňuje se k e-mailům flexibilně a bezpečně přihlašovat na různých počítačích v různých učebnách. Kerio Control potom dovoluje přístup přes zabezpečenou VPN síť a chrání zejména proti surfování na nebezpečných stránkách. Zákazník na řešeních nejvíce oceňuje jednoduchou instalaci, snadné ovládání a nastavení a dobrou spolupráci s prodejcem, který je k dispozici v případě potřeby rychlé pomoci s vyřešením jakéhokoliv problému.

„Produkty jsme vybrali z důvodu širokého spektra funkčností v kombinaci s velmi zajímavou cenovou politikou pro školství,“ řekl Jiří Malypetr, správce LAN sítě školy. „I když se tato politika mezitím poněkud změnila, fungující technická podpora, které se nám dostává od společnosti FiMA a případně samotného supportu ZEBRA SYSTEMS, to určitě vyrovnává. Role partnera je významná při sestavování počtu licencí, strategie nasazování produktů do naší složité sítě a finančních aspektů spojených například s nedávným přechodem na licenční model GFI Unlimited.“

Model GFI Unlimited od GFI Software nabízí za jedno předplatné přístup ke všem aplikacím GFI Software pro komunikaci a IT bezpečnost a kombinovat lze kterékoliv z nich v závislosti na konkrétních potřebách. Oproti zakoupení samostatných aplikací ušetří zákazníci s GFI Unlimited již od aktivace dvou produktů a je tak ideální pro malé a střední organizace. Více na www.gfi-unlimited.cz

 

O společnosti FiMA

Společnost FiMA se specializuje na správu IT systémů, zajišťuje dodávky komplexních systémů (kabeláž, počítače, servery, kopírovací stroje a spotřební materiál) a následně poskytuje podporu jeho uživatelům. Pro případ havárie garantuje klientům expresní servisní zásahy. Od zahájení činnosti v roce 1996 si již vybudovala stabilní klientelu v sektoru malých a středních firem.

O GFI

Společnost GFI Software vyvíjí špičková IT řešení umožňující podnikům monitorovat, spravovat a chránit své sítě s minimálními potřebami administrace. GFI podporuje komunikační a bezpečnostní platformy u desítek tisíc svých zákazníků s využitím řešení pro zabezpečení sítí, webový monitoring, antispam, patch management, správu zranitelnosti, faxování a archivaci. GFI prodává své produkty prostřednictvím globální sítě tisíců prodejních partnerů. Společnost je držitelem řady ocenění a certifikátů včetně certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Více o GFI Software naleznete na //www.gfi.com.

 

Tagy článku