Střelba a exploze auta v centru švédského Göteborgu

Střelba a exploze auta v centru švédského Göteborgu
Autor fotografie: Twitter/ ?@kofish|Popisek: Som sagt. Misstänkt explosion pa Vasagatan i #göteborg
21 / 11 / 2016, 09:00

Nejméně jedna osoba byla zraněna při přestřelce v centru druhého největšího švédského města.

S odvoláním na místní policii to uvedla švédská média. K incidentu došlo v centrální čtvrti Vasastan v půl osmé večer místního času. "Zatím jenom víme, že došlo ke střelbě, ale zatím neznáme detaily," uvedla policie pro švédský list Goteborgs Posten. Potvrdila také, že jeden člověk byl se zraněními převezen do nemocnice. 

 

Podle očitých svědků skupina útočníků pronásledovala muže a střílela po něm. Jeden z nich hodil zápalnou láhev na zaparkované auto, které vybuchlo. Následně z místa činu uprchli a postřelený muž byl prý "svými přáteli vtažen do připraveného auta a převezen do nemocnice".    

  

Podle serveru rt.com se zřejmě jedná o incident související se vznikem tzv. no-go zón, jejichž počet se ve Švédsku zvýšil na padesát pět.

V "no-go zónách" má prý policie "vážné problémy" v boji s trestnou činností. Tyto oblasti jsou rozděleny do tří kategorií v závislosti na tom, jak významné riziko představují pro policisty. Zatímco v únoru uvedla švédská policie ve své souhrnné zprávě, že v zemi je 50 tzv. "no-go" zón, letos v září jejich počet zvýšila o dalších pět. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.