Střelba na azylový dům v Německu. Jeden zraněný

Střelba na azylový dům v Německu. Jeden zraněný
Popisek: Ilustrační foto
04 / 01 / 2016, 10:15

Policie pátrá po střelci a odmítá komentovat, zda se jednalo o xenofobní útok

Dnes ráno před 2:30 hod. neznámý pachatel střílel do oken ubytovny pro uprchlíky ve městě Dreieich u Frankfurtu nad Mohanem. Policie informaci potvrdila německým médiím s tím, že po pachateli pátrá. Při střelbě byl lehce zraněn 23 letý azylant, kterého ve spánku zasáhla kulka. Muž byl převezen do nemocnice a po ošetření byl propuštěn. Zdroj: tagesspiegel.de

V Německu dvojnásobně vzrostl počet útoků proti uprchlíkům. Žhářství, bombové útoky i přepadení

Reportér Max Schneider uvedl na Twitteru, že na místě byla nalezena nábojnice ráže 9 mm. Policie odmítla komentovat, zda má případ "xenofobní pozadí". 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.