Střelba na francouzském letišti Orly: Zděšení a rychlá evakuace

Střelba na francouzském letišti Orly: Zděšení a rychlá evakuace
Autor fotografie: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
18 / 03 / 2017, 09:15

Neznámý muž se pokusil odcizit vojákovi zbraň na letišti Orly, byl postřelen.

/AKTUALIZOVÁNO/ Muž, který se snažil odcizit vojákovi zbraň na letišti Orly, byl jeho kolegy zastřelen. Uvedlo to francouzské ministerstvo vnitra. Pachatel podle ministerstva neměl mít žádného komplice a jednal ,,na vlastní pěst". Policie potvrdila, že na letiště byl vyslán speciální pyrotechnický tým, jehož úkolem je najít sebevražednou vestu, kterou měl mít muž na sobě. Deník Independent k identitě muže uvedl, že byl ,,zradikalizovaný" muslim.

Ještě předtím došlo ke střelbě na severu Paříže, kdy neznámý pachatel střílel na tři policisty. Jednoho z nich lehce postřelil Incident se měl odehrát na předměstí Stains. Podle serveru France 24 se jedná o stejného útočníka, který chtěl útočit na letišti Orly. Informace zatím není potvrzena.

 

 

Podle televize BMF TV se snažil vzít vojákovi hlídající letiště Orly jeho zbraň a po tomto neúspěšném pokusu byl postřelen jeho kolegy. Informovala o tom agentura AFP. Část letiště musela být kvůli incidentu evakuována. Zděšení cestující zprvu nechápali, co se děje.

Některé tweety uedly, že muž držel rukojmé, tyto informace se však nepotvrdily. Podle serveru RT byl zraněný muž zadržen. Policie zatím nesdělila, jaké měl muž motivy.

 

Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

Raketový útok na civilní letiště v Turecku

Zdroj: rt.com, france24.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace