VIDEO: V Londýně řádil muslimský terorista: čtyři lidi zabil, dalších čtyřicet zranil

VIDEO: V Londýně řádil muslimský terorista: čtyři lidi zabil, dalších čtyřicet zranil
Autor fotografie: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
22 / 03 / 2017, 16:00

Před britským parlamentem se dnes střílelo.

/AKTUALIZOVÁNO/ Muž, který byl ozbrojen podle serveru RT nožem, nejprve najel autem do davu lidí na Westministerském mostě a zabil tři lidi. Pak zaútočil na policistu, kterého pobodal. Ten posléze svým zraněním později podlehl. Následně útočníka zneškodnila policie. Okolí parlamentu bylo vyklizeno, jeho zasedání, jež se konalo dnes, bylo přerušeno. Střelba vyvolala paniku mezi turisty, kteří se nacházeli v době incidentu poblíž. Incident policie vyšetřuje jako teroristický útok.

Podle britské televize Channel 4 má teroristický čin na svědomí muslimský kazatel Abu Izzadeen, který byl známý svými nenávistnými projevy. Channel 4 uvedl, že Izzadeen podporoval Islámský stát. Strávil i nějakou dobu ve vězení za trestné činy související s terorismem, které například zahrnovaly navádění ostatních ke spáchání teroristických činů či sponzorování extrémistických skupin. Z vězení byl propuštěn v roce 2009.

I když většina médií informovala o tom, že útočník byl Asiat, z fotky serveru RT jasně vyplývá, že muž byl muslim.

 

 

Podle fotografa agentury Reuters je na místě policie, sanitky a také nejméně 12 zraněných. Mezi zraněnými je i policista. Podle deníku Independent.co.uk byl neznámý muž s pistolí policií postřelen poté, co byl vyzván, aby odhodil zbraň.

Parlament musel být kvůli incidentu rozpuštěn. Policie zatím neuvedla, zdá se jedná o teroristický útok.

 

podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

Střelba před slavným Louvrem: Voják zneškodnil útočníka, který chtěl vtrhnout s mačetou do muzea

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.