Střelba před nákupním centrem v americkém Houstonu. Útočník byl "neutralizován"

Střelba před nákupním centrem v americkém Houstonu. Útočník byl &quote;neutralizován&quote;
Autor fotografie: LINKEDIN / |Popisek: Nathan Desai
26 / 09 / 2016, 15:45

AKTUALIZOVÁNO / Šíleným střelcem byl údajně právník z místní advokátní kanceláře.

Policie už identifikovala šíleného střelce, byl jím údajně advokát Nathan Desai, který byl frustrován situací v advokátní kanceláři, kde pracoval, uvedl starosta Houstonu Sylvester Turner pro CNN. Desai se zabýval problematikou obchodního, trestního i rodinného práva. Policie také zpřesnila počet obětí, střelec zranil devět lidí, z toho jeden je v kritickém stavu v nemocnici. 

 

 


15:45 / Zatím neznámý střelec zahájil palbu z revolveru na parkovišti před obchodním domem kolem půl sedmé ráno místního času.

Útočník postřelil několik lidí, kteří museli být převezeni do nemocnice. Policie na Twitteru uvedla, že střelce zneškodnila, ale zároveň vyzvala obyvatele místní čtvrti Upper Kirby, aby nevycházeli z domovů. Policejní pyrotechnik kontroluje auto útočníka. Zdroj: theguardian.com

Útok přichází jen několik dní poté, co v pátek zaútočil dvacetiletý Turek v nákupním centru ve městě Burlington a zastřelil pět lidí. Potvrdily se původní spekulace na sociálních sítích, že za útokem je muslim, stejně jako tomu bylo při útoku v obchodním centru ve městě St. Cloud v Minnesotě.

 

 

 

Advokát Nathan Desai byl identifikován jako údajný střelec, Houston starosta Sylvester Turner řekl CNN.
Desai byl osamělý střelec, který byl rozladěný v záležitostech v advokátní kanceláři, kde pracoval, podle starosty, který řekl, že byl informován o střelbě policie. Desai praktikuje obchodní, trestní a rodinné právo, podle svého profilu na státní Bar Texasu webových stránkách .
Policie uvedla, že devět lidí bylo zraněno při střelbě, jeden kriticky a jeden vážně.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.