Střelba před slavným Louvrem: Voják zneškodnil útočníka, který chtěl vtrhnout s mačetou do muzea

Střelba před slavným Louvrem: Voják zneškodnil útočníka, který chtěl vtrhnout s mačetou do muzea
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Louvre
03 / 02 / 2017, 10:45

Podle serveru RT.com a BBC dnes došlo před slavnou galerií ke střelbě. Voják zranil ozbrojeného útočníka, který se chtěl dostat do Louvru.

Voják tomu duchapřítomně zabránil a vážně útočníka zranil. Sám při zásahu utrpěl zranění.

Podle BBC se chtěl útočník s kufříkem, který byl ozbrojený mačetou, dostat do slavné galerie Louvre a voják mu v tom měl zabránil. Sám byl napaden. Podle serveru RT.com měl útočník křičet Alláhu akbar. V kufru útočníka pyrotechnici nenašli žádnou bombu či výbušné zařízení.

Na místo se postupně sjíždí policejní vozy. Louvre byl evakuován a jeho okolí bylo uzavřeno policisty.

Policie zatím nepotvrdila identitu pachatele. Má však podezření, že se mohlo jednat o teroristický útok. Za něj ho považuje francouzský premiér Bernard Cazeneuve, který odpoledne řekl, že útok nese jasné známky terorismu.

 

podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

Střelba v istanbulské restauraci: Nejméně jeden mrtvý a dva zranění

 

Zdroj: rt.com, bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.