Střelba v americkém obchodním domě: Nejméně tři mrtví. Útočník prchá

Střelba v americkém obchodním domě: Nejméně tři mrtví. Útočník prchá
02 / 11 / 2017, 07:45

V americkém Thorntonu spustil ve středu večer útočník palbu v obchodním domě Walmart.

/AKTUALIZOVÁNO/ Speciální policejní tým SWAT dopadl ve čtvrtek střelce, který spustil palbu v nákupním středisku Walmart ve městě Thornton. 47letý Scott Ostrem byl poslán do vazby. Ten je podezřelý z toho, že přišel ,,nerušeně" do jednoho z obchodu nákupního centra a začal střílet po zákaznících. Tři z nich jeho útok nepřežili.Vyšetřovatelé nyní zjišťují, jestli měl útočník nejaké vazby na své oběti, nebo zda šlo o nahodilou střelbu s cílem zabít co nejvíc lidí.

 

Muž zabil nejméně tři lidi, dva muže a jednu ženu, která později zemřela v nemocnici. Ostatní návštěvníci v panice prchali pryč. Podle policie je možné, že útočníci byli dva. 

Místní policejní mluvčí uvedl, že útočník či útočníci přišli dovnitř a začali střílet po lidech z pistole. Pak měli nasednout do auta a ujet. Podle policie střelba nenapovídá tomu, že by se jednalo o akt terorismu.

psali jsme: Na Manhattanu se střílelo, na místě zasahuje policie

 

Podrobnosti připravujeme...

 

 

Zdroj: telegraph.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace