Střelba v íránském parlamentu: Nejméně sem mrtvých. Ozbrojenci drží rukojmí

Střelba v íránském parlamentu: Nejméně sem mrtvých. Ozbrojenci drží rukojmí
07 / 06 / 2017, 08:15

V íránském parlamentu se dnes střílelo. Nejméně sedm lidí bylo zabito. Původní informace hovořily pouze o jednom postřeleném členovi ochranky. Ozbrojenci drží několik rukojmí. Několik ozbrojenců také střílí v mauzoleu ajatolláha Chomejního.

/AKTUALIZOVÁNO/ Podle agentury Fars News Agency pak vtrhli další čtyři muži včetně sebevražedného do mauzoleu ajatolláha Chomejního. Tři z nich měli spustit palbu na návštěvníky mauzolea, zatímco čtvrtý - sebevražedný atentátník - se měl odpálit. Zabil při tom dalších pět lidí. Celková bilance obou útoků je dvanáct obětí. K odpovědnosti za oba útoky se přihlásil Islámský stát.

Podle Fars News Agency vtrhl útočník do parlamentu a začal střílet na strážce. Ozbrojenec se snažil ihned potom útéct, ale byl zadržen. Motiv střelby zatím není známý.

 

 

Připravujeme podrobnosti...

 

 

Zdroj: en.farsnews.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace