Střelba v Londýně: Policie zneškodnila muže, který předtím zaútočil nožem

Střelba v Londýně: Policie zneškodnila muže, který předtím zaútočil nožem
29 / 11 / 2019, 16:45

Londýn zažil po delším čase další útok, který policie vyhodnotila jako teroristický čin. Na London Bridge zastřelily policejní jednotky podezřelého, který měl předtím zaútočit na na několik lidí nožem a způsobit jim různá stupně zranění. Podle nejnovějších informací bylo zraněno celkem 5 osob. Okolí mostu včetně budov byly evakuováno a policie doporučuje, aby se lidé k London Bridge nepřibližovali.

 /AKTUALIZOVÁNO/ - Útok muže, který napadl nožem na London Bridge kolemjdoucí, nepřežili nakonec dva lidé, jeden je v kritickém stavu v nemocnici, uvedl list The Guardian. Útočník měl podle policie atrapu výbušné vesty. Policie vyšetřuje útok jako teroristický čin. Ten byl neobvyklý zejména v tom, že několik lidí se snažilo útočníka sami přemoci a jeden muž mu vzal vražednou zbraň. Útočníkem byl 28letý džihádista Usman Khan, který již měl kriminální minulost. Před několika lety byl odsouzen za plánování bombových útoků, jeho cílem se měla stát i londýnská burza.

 

 

                                    

Připravujeme podrobnosti...

 

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace