Střelba v obchodním centru v americkém Burlingtonu, tři mrtví

Střelba v obchodním centru v americkém Burlingtonu, tři mrtví
Popisek: Ilustrační foto
24 / 09 / 2016, 09:45

Při střelbě v obchodním centru ve městě Burlington v americkém státě Washington zemřeli v pátek večer tři lidé a další dva jsou zraněni. Informovala o tom dnes místní policie, která původně oznámila čtyři mrtvé. Střelec uprchl ještě před příjezdem policistů, kteří po něm pátrají. Na Twitteru se objevily spekulace, že vraždil muslim a "hispánský původ" útočníka má jen odvést pozornost.

Podle svědků vešel ozbrojený muž hispánského původu do obchodního centra Cascade Mall krátce po sedmé hodině večer místního času (asi 4:00 SELČ) a začal střílet z pušky. Než dorazila policie, uprchl.

Mluvčí washingtonské státní policie Mark Francis upřesnil, že při střelbě byly usmrceny tři ženy a jeden muž utrpěl život ohrožující zranění. Další žena utrpěla zranění, které tak vážné není. Motiv jednání pachatele není zatím jasný.

Mluvčí místní policie původně na svém twitterovém účtu záhy po střelbě informoval, že v obchodě zůstali čtyři mrtví a střelec (či střelci) utekl před příjezdem policie.

Na místo přijeli záchranáři a policie, která obchodní centrum i okolí vyklidila a uzavřela.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.