Střelba v Tel Avivu si vyžádala dva mrtvé

Střelba v Tel Avivu si vyžádala dva mrtvé
Popisek: Policie po střelci pátrá
01 / 01 / 2016, 16:15

Dva lidé zemřeli a a sedm dalších bylo zraněno po té, co před barem v Tel Avivu začal střílet neznámý pachatel automatickou puškou. Informovala o tom izraelská policie.

K útoku došlo v ulici Dizengoff v centru Tel Avivu. Ozbrojený muž začal střílet do davu před oblíbenou hospodou. Po té, co dva lidi zabil a sedm zranil, dal se na útěk. Dva očití svědkové popsali, že útočník byl oblečený v černém oblečení.

Bezpečnostní síly zahájily velkou pátrací akci po střelci, policie uzavřela některé části města. Zatí není jasné, co bylo motivem činu a zda střelba souvisí s vlnou palestinských útoků proti Izraelcům, které se stupňují v posledních několika měsících.

"Není jasné, jaké je pozadí incidentu, jestli je to teroristický útok nebo jestli se jedná o čin s kriminálním podtextem,"  řekl BBC policejní mluvčí Micky Rosenfeld a dodal, že čtyři zranění lidé utrpěli vážná zranění.

Tajné a protiteroristické jednotky v tuto chvíli zasahují v různých oblastech Tel Avivu. Útoku nepředcházelo žádné varování. 

Starosta města, Ron Huldai, uvedl pro Jerusalem Post, že se domnívá, že šlo o teroristický útok motivovaný nacionalismem.

Tagy článku