V Německu dvojnásobně vzrostl počet útoků proti uprchlíkům. Žhářství, bombové útoky i přepadení

V Německu dvojnásobně vzrostl počet útoků proti uprchlíkům. Žhářství, bombové útoky i přepadení
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Migranti přicházejí do Německa po tisících denně.
07 / 11 / 2015, 14:30

V Německu se ztrojnásobil i počet závažných zločinů - žhářství, bombových útoků a napadení.

Počet útoků na uprchlické ubytovny se ze 136 útoků ve druhém čtvrtletí zvýšil na 274 ve třetím čtvrtletí, uvedl deník "Saarbrücker Zeitung" v sobotním vydání.

Vzrostl i průměrný počet účastníků neonacistických a protiuprchlických demonstrací - mezi červencem a zářím se jednalo o 5800 demonstrantů, přitom v předchozím čtvrtletí to bylo pouze 800. Uprchlická krize je hlavním tématem "mobilizace" pravicových sil v Německu, píší noviny. Do těchto statistik nebyly započítány protiimigrační demonstrace příznivců hnutí Pegida, jedná se tedy pouze neonacistické a krajně pravicové skupiny.

A upozorňuje zároveň na to, že řada údajů o útocích nebo demonstracích není ve statistikách uvedena; například nejsou uvedena čísla o počtu žhářských útoků na nouzové přístřešky uprchlíků nebo chybí přesná čísla, kolik těchto napadení bylo přímo organizováno pravicovými extrémisty. 

Jenom v září došlo k 1.380 trestným činům spácháných příslušníky extrémní pravice. Evidováno je ve 3. čtvrtletí také 203 antisemitských útoků, což znamená, že k útokům proti židovským občanům dochází až dvakrát denně. 

Zdroj: Deutsche Welle

 

Tagy článku