Strykery budou vybaveny děly ráže 30 mm

Strykery budou vybaveny děly ráže 30 mm
Autor fotografie: US Army|Popisek: Stryker odpaluje TOW střelu
16 / 10 / 2015, 17:45

Výbor pro obranu Kongresu Spojených států povolil utratit 411 milionů dolarů za těžší zbraně pro 81 obrněných kolových vozidel Stryker ve fiskálním roce 2016.

Nákupčí armády bránili vysoké náklady rychlostí a malým objemem zakázky. Armáda pracuje na vybavení 81 Strykerů novými děly ráže 30 mm a další vybaví protitankovými střelami Javelin. Upgrade se týká vozidel 2nd Cavalry regimentu umístěného ve Vilsecku v Německu.

Vysoká cena systému cca 5 miliónů dolarů na vozidlo je podle vedoucí nákupu armády, Heidi Shyu vysoká z důvodu urgentnost zakázky a z části je daná i malým počtem objednávaných kompletů. Cena zahrnuje integraci a design řešení.

Update strojů se týká původní specifikace Strykerů s plochým dnem.

Podle Jima Hasika, odborníka na obranu z Brent Scowcroft Center, je Stryker překonaný ruským BMP -3, který má buď dělo ráže 100mm, nebo automatické dělo ráže 30mm, a mnoha ruskými BTR -80/82, které mají 30mm automatické dělo.

Nové 30mm dělo pro Stryker by umožnilo jednotkám vázat na sebe ruské motostřelecké prapory a alespoň obtěžovat tanky T-72, které tvoří páteř ruských jednotek.

Američtí spojenci na „východní frontě“ – Finsko, Polsko nebo třeba Česká republika mají děla ráže 30 mm na svých strojích AMV-360 nebo Pandur II, Švédsko a Norsko mají dokonce 40 a 35 mm děla na CV90.

Zdroj: IHS Jane´s, Defense News

Tagy článku