Student (19), který postřílel z nešťastné lásky své spolužáky v jídelně, uprchl z vězení po látkovém žebříku

Student (19), který postřílel z nešťastné lásky své spolužáky v jídelně, uprchl z vězení po látkovém žebříku
Popisek: Thomas Lane
26 / 04 / 2018, 18:00

Mladík Thomas Lane (tehdy 19) utekl z vězení po žebříku z látek a provazů, který si tajně vyráběl ve vězeňském skladu několik měsíců. Nakonec se mu podařilo vytvořit z různých materiálů žebřík dlouhý čtyři metry. Spolu s ním utekli další dva vězni.

Všichni tři nejprve vyšplhali v roce 2014 po žebříku na střechu věznice v Ohiu u města Lima, odtud skočili přes vězeňskou zeď. Ačkoli šlo o pád do hloubky asi pěti metrů, nikdo z uprchlíků se nezranil. Pak vzali do zaječích, ale policie je dopadla již několik hodin poté.

psali jsme: Chyť mě, jestli to dokážeš: Jak Frank Abagnale přesvědčil stráže, že není vězeň, ale inspektor

T. J. Lane byl dopaden o šest hodin později u místního kostela. Když ho policie obkličovala, nepřítomně zíral před sebe, jako by se modlil. Při zatýkání nekladl odpor.

T. J. Lane byl inteligentní, ale šílený. Za střelbu ve školní jídelně v Chardonu v roce 2012 dostal za tři vraždy studentů tři doživotní tresty. Přišel ke stolu, kde seděl přítel jeho bývalé partnerky a začal střílet. Zázrak, že bylo obětí tak málo, protože Lane kolem sebe vystřílel několik zásobníků. Dotyčná škola leží pouhé tři hodiny autem od vězení. Studenti po útěku bývalého studenta museli zůstat doma.

psali jsme: Útěk z Alcatrazu: Papírové hlavy, pila, labyrint šachet a člun z pláštěnek. Zde nezbývá než smeknout. Vánoční pohlednice matce uprchlíků

Také druzí dva uprchlíci byli velmi nebezpeční. Jeden byl odsouzen za únos, druhý za vraždu. Úřady varovaly obyvatele Limy, která leží poblíž vězení, aby neotevírali dveře neznámým lidem a nebrali stopaře. Policie procházela město a žádala obyvatele, aby neposílali tweety o tom, kde policisty spatřili. Policisté na koních a další se psy hledali v zalesněné oblasti severně od vězení a v zátoce, která obklopuje vězení.

Po vraždách se Lane choval u soudu jako magor. Rozepnul si košili, pod kterou měl na sobě tričko s nápisem „zabiják“. Na rodiny pokřikoval sprostá slova, ukazoval prostředníček a smál se, když byl popsán jako zvíře a monstrum. Když mu soudce četl rozsudek, vrah se smál.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace