Student byl ,,kritický" k islámu. Vyhodili ho za to ze školních novin

Student byl ,,kritický&quote; k islámu. Vyhodili ho za to ze školních novin
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Korán
19 / 05 / 2017, 10:00

Za údajnou kritiku islámu byl vyhozen vysokoškolský student ze školních novin.

Vysokoškolský student v americkém Oregonu byl vyhozen ze školních novin za to, že tweetoval video, v němž muslimský student přiznává, že jeho náboženství zabíjí ,,nevěřící".

Andy Ngo se předtím, než byl ze školních novin, kde byl zaměstnán jako editor, vyhozen, účastnil kritické panelové diskuse, která se zabývala náboženstvím. ,,Na portlandské státní univerzitě v mezináboženské panelové diskusi prohlásil muslimský student, že odpadlíci (od víry) budou buď zabiti nebo vypovězeni z islámské země," tweetoval Ngo koncem dubna. Následně o tom napsal i článek.

,,Co se týče zabíjení nemuslimů nebo nevěřících, to je považováno za zločin jen tehdy, když je země založená na zákonech Koránu, což jinými slovy znamená, že zde neexistuje žádné jiné právo než Korán," prohlásil muslimský student při panelové diskusi zabývající se mezináboženským dialogem. ,,V případě, když vám je dána svoboda opustit zemi, můžete tak učinit. Ale v muslimské zemi, která je založená na zákonech Koránu, pokud jste bezvěrcem, nemáte povolení tuto  zemi opustit," dodal muslimský student.

Poté, co Ngo tweetoval kontroverzní výroky muslimského studenta, pozvala si jej ,,na kobereček" šéfredaktorka novin Colleen Learyová kvůli článku, který Ngo do nich napsal. Learyová označil Nga jako ,,lehkovážného" a přehnaně ,,dravého". Ngo měl článkem poručit etické standardy novin. Navíc také podle šéfredaktorky ,,riskoval" životy muslimských studentů i své rodiny. Proto Ngo dostal ze školních novin okamžitý vyhazov, protože prý poškodil dobrou pověst těchto novin.

Sám ngo přiznal, že recakce na jeho článek i tweet byly nepřátelské až agresivní. Prohlásil, že jeho bývalí spolupracovníci s ním chtěli rychle zpřetrhat všechna pouta.

 

psali jsme:

Za kritiku Proroka na blogu dostal muslim trest smrti

 

Zdroj: jaydafransen.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.