Student, který se pokoušel pomáhat Islámskému státu, byl odsouzen na 30 let vězení

Student, který se pokoušel pomáhat Islámskému státu, byl odsouzen na 30 let vězení
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vlajka Islámského státu
20 / 10 / 2016, 19:30

Bývalý americký student Muhanad Badawi byl ve středu odsouzen k 30 letům nepodmíněného trestu za to, že se snažil pomáhat Islámskému státu.

Stejný trest dostal i jeho komplic Nader Elhuzayel již před měsícem. Badawi byl zatčen již v roce 2015 a po sérii výslechů FBI byl obviněn z konspirace za účelem pomoci teroristické organizaci Islámský stát.

Podle obžaloby měl Badawi vymyslet se svým komplicem plán, podle kterého by Elhuzayel odletěl na Blízký východ bojovat bok po boku Islámského státu, přičemž by Badawi půjčil svému komplicovi debetní kartu na zakoupení jednosměrného letu do Izraele s šestihodinovou zastávkou v Turecku.

Oba muži měli navíc komunikovat přes sociální sítě s Islámským státem. Tam se například vyznávali ze svých přání, jaké by to pro ně bylo ,,požehnání zemřít přímo na bitevním poli".

Podle americké prokuratury je trest vynesený soudem adekvátní nebezpečí, které oba muži svým jednáním představovali.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.