Studentka napadena čtyřmi muži na vídeňském nádraží: "Nikdo mi nepomohl"

Studentka napadena čtyřmi muži na vídeňském nádraží: &quote;Nikdo mi nepomohl&quote;
Popisek: Ilustrační foto
07 / 05 / 2016, 12:00

Podle rakouské policie jsou nyní podobné útoky ve Vídni na denním pořádku.

Dvacetiletá studentka herectví byla brutálně napadena čtyřčlenným afghánským gangem na nádraží ve Vídni. Podle výpovědi dívky ji útočníci obviňovali z toho, že má příliš vyzývavé oblečené a blond vlasy. Informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz s odvoláním na rakouský The Local a heute.at

Celý incident se odehrál ve Vídni na nádraží Westbahnhof, kde dívka čekala na vlak na lince S6. „Čekala jsem na vlak, když ke mně přistoupil nějaký muž a začal hovořit cizím jazykem. Poté mi začal sahat na vlasy a dával najevo, že jsou pro něj moje blond vlasy nepřijatelné. Řekla jsem mu, ať na mě nesahá a odejde, což se také stalo. Jenže krátce poté se vrátil s dalšími třemi kumpány,“ svěřuje se dívka, která pro média uvedla jen své křestní jméno Sabina.

Rozzuření násilníci dívku napadli a okradli o kabelku i platební karty. Mlátili jí ve vzteku hlavou o zem a poté se dali na útěk. „Z jejich slov jsem pochopila, že pochází z Afghánistánu. Ležela jsem na nástupišti a ztrácela postupně vědomí. Nikdo mi však nepomohl,“ říká očividně stále vystrašená studentka, která musela být ošetřena v nemocnici. Utrpěla značné modřiny a podlitiny na hlavě, rameni a lokti. Viditelné stopy brutálního násilí také nese její páteř a kyčel.

Dívka byla dle svých slov po útoku velmi vystrašená. Po výslechu na policii však její obavy vystřídal vztek. „Teď jsem spíš hodně naštvaná. Po útoku mi totiž na policejní stanici řekli, že by se ženy neměly po osmé večerní hodině samy pohybovat na ulici. Vedle toho mi policisté také radili, abych změnila barvu vlasů a neoblékala se tak provokativním způsobem. Nepřímo mi tak vlastně sdělili, že si za to mohu částečně sama. To je drzost nejvyššího kalibru,“ zlobí se dívka.

„Rady policistů považuji za naprosto scestné. V každém případě se nyní budu vyhýbat pobytu ve větším davu,“ uvádí Sabina, které prý policisté také sdělili, že podobné útoky jsou nyní ve Vídni na denním pořádku. Na otázku, co by dělala, kdyby ty čtyři násilníky potkala ještě jednou, má jasnou odpověď. „Okamžitě bych si z kabelky vzala pepřový sprej a nastříkala jim to do obličeje.“

Přibude další bod do alternativní mapy kriminality uprchlíků? 

.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.