"Stydím se za tuto vládu, která má ve svém čele bezpáteřního zbabělce a lháře."

&quote;Stydím se za tuto vládu, která má ve svém čele bezpáteřního zbabělce a lháře.&quote;
Autor fotografie: ODS|Popisek: Jana Černochová (ODS)
13 / 02 / 2016, 06:15

Tato tvrdá slova napsala poslankyně ODS Jana Černochová na svém facebookovém profilu v reakci na postoj české vlády a premiéra Sobotky při neveřejném zasedání v Poslanecké sněmovně ke kauze Libanon (Fajád)

Podle poslankyně Jany Černochové se včera v Poslanecké sněmovně odehrálo jedno z nejtrapnějších divadel, jaká viděla za posledních pět let. Její strana prý dala v dobré víře vládě šanci se obhájit v neveřejném zasedání k celému skandálu kolem okolností vydání Libanonce Alího Fajáda. To ale vládní koalice vůbec neocenila a hlasovala proti programu. Zdroj: ParlamentniListy.cz

Text zveřejněný Janou Černochovou na FB:

"Dnes se odehrálo na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejtrapnější divadlo, které jsem za 5 let, co jsem poslankyní, zažila. ODS v naději, že členové vlády i pan premiér, vysvětlí své kroky v posledních dnech v cause Libanon, podpořila neveřejné zasedání.

Už jsme měli dost toho veřejného přetřásání Kdo Kdy a Za kolik a chtěli jsme dát vládě šanci se obhájit. Výsledek?

Neveřejné "jednání o programu s nadějí, že program bude schválen" i díky našim hlasům to prošlo, ve 12.30 začali vystupovat lidi s přednostním právem, kteří se logicky ptají na různé věci premiéra i ministra obrany, spravedlnosti a vnitra. Absolutní mlčení, oči vládních pánů zapíchnuté do stolu.

Po celou dobu našeho boje o zařazení tohoto bodu na program, bez přítomnosti kamer, nevystoupil jeden jediný člen vlády, aby na naše dotazy reagoval! Cca hodinu nás nechali "vykecat" a hurá: procedurálně se hlasuje o programu, abychom tento bod mohli regulérně projednávat (resp. neprojednávat, jak se ukázalo za pár vteřin) a mohli mluvit všichni, nejenom ti, co mají přednostní právo.

Ale členové vládní koalice jsou proti programu! Pár minut po hlasování se nám od mikrofonu do očí vysměje premiér Sobotka, který konečně vystoupil a řekne něco ve smyslu: "to už je konec? Já byl zrovna na chodbě, když jste hlasovali o programu, měli jste na mě počkat.....".

Hanba Sobotkovi, hanba této vládě, hanba všem poslancům, kteří se na této šarádě svým hlasováním podíleli!!!

A neprozrazuji tady ani slovo z toho, co na neveřejné schůzi k dané věci "Libanon" zaznělo, píšu sem pouze informace o trapné šarádě, kterou jsme si my všichni, co jsme seděli v sále, museli při projednávání procedury, bez přítomosti kamer, prožít. Stydím se za tuto vládu, která má ve svém čele bezpáteřního zbabělce a lháře."

Tagy článku