Súdánský uprchlík prošel tunelem

Súdánský uprchlík prošel tunelem
Autor fotografie: Adam Foster Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační foto - Eurotunnel
07 / 08 / 2015, 14:00

Súdánský imigrant byl zatčen v Kentu poté, co se vyhnul bezpečnostním zábranám a proběhl tunelem pod Lamanšským průlivem.

Čtyřicetiletý Abdul Rahman Harún byl v úterý chycen policií necelé dva kilometry od Folkestone u výstupu z tunelu

Zoufalý imigrant přelezl čtyři bezpečnostní ploty a vyhnul se čtyřem stům bezpečnostních kamer a v absolutní tmě urazil téměř 50 kilometrů. V tunelu určeném pro vlaky Eurostar do Paříže a Bruselu vyvolal poplach asi v půlce své nebezpečné výpravy.

Provozovatel Eurotunnelu již dříve varoval, že každý, kdo se snaží projít podél vlakových linek téměř jistě zemře, díky riziku sražení vysokorychlostním vlakem a úrazu elektrickými proudy.

Mluvčí Eurotunnelu dodal: „Tento druh vniknutí do tunelu je extrémně vzácný, stejně jako je to nezákonné a extrémně nebezpečné. Vlaky cestují přes tam z Anglie rychlostí až 160 km/h, a o mohl ho snadno zasáhnout. Obvykle migranti vyšplhají na střechu vlaku nebo nákladních automobilů, neběží celou cestu tunelem.“

„Nyní zkoumáme, jak se mu podařilo obejít všechny úrovně zabezpečení.“

Společnost provozující Eurotunnel věří, že Harún je první osobou, která tuto nebezpečnou cestu dokončila.

Ten zahájil svou cestu v úterý ráno v cca 7:30, kdy byl vyhlášen poplach u vstupu v Coquelles nedaleko Calais. Uprchlík uniknul přivolané ochrance a pokračoval dalších 50 kilometrů, kde odolával na své cestě vysokým teplotám, změnám tlaku vzduchu a zvukům z projíždějících vlaků. Poté co vyvolal poplach byl vyslán pátrací vůz se silnými světly, tomuto ale unikl a byl zachycen až při přechodu na anglické území.

Zdroj: Daily Mail

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.