Omán se zajímá o německé tanky Leopard 2

Omán se zajímá o německé tanky Leopard 2
Autor fotografie: KMW|Popisek: Ilustrační foto tanku Leopard 2
15 / 11 / 2015, 15:00

Sultanát Omán by rád nakoupil hlavní bitevní tanky pro svou armádu, a zajímá se i o další Leopardy od německé společnosti Krauss-Maffei Wegmann (KMW).

Podle německého magazínu Der Spiegel by potencionální obchod mohl vyústit v prodej více než 70 kusů tanků Leopard za asi 2 miliardy Eur. Informace tisku byla potvrzena i členem německého parlamentu.

Kromě německého KMW pozval Omán do soutěže i tureckého výrobce tanků Altay, firmu Otokar. Ta vyrábí svůj tank na základě licence z Jižní Koreje.

Leopard 2A6 - NATO

Německá Federální bezpečnostní rada nedávno schválila zásilku Leopardů 2 do Ománu pro demonstrační účely. Ale vývoz zbraní do blízkovýchodních zemí pravidelně vzbuzuje zuřivé debaty v Německu, protože mnoho lidí je proti takovým dodávkám zbraní do rizikových oblastí.

Tiskový mluvčí KMW nebyl k dispozici pro komentář případného obchodu.

Krátce předtím, než se zpráva o Ománu objevila, německý ministr hospodářství Sigmar Gabriel prohlásil, že nebyl spokojený s dodávkou více než 60 Leopardů 2 a dvou desítek houfnic do Kataru, ale že nemohl zastavit dohodu, protože byla schválena předchozí vládou.

Dosud sultanát Omán se spoléhal na britský Challenger 2. Challenger, který je neobvyklým zjevem mezi tanky používanými západními armádami, vzhledem ke svému dělu s drážkovanou hlavní. Podle expertů není jasné, zda bude pokračovat vývoj munice do této zbraně.

Zdroj: Defense news

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace