Nekompromisní soudkyně: Ten nikáb půjde dolů, jinak…

Nekompromisní soudkyně: Ten nikáb půjde dolů, jinak…
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: nikáb
02 / 12 / 2016, 11:00

Australská soudkyně Audrey Ballová nařídila muslimské ženě, aby si sundala před svou výpovědí nikáb, jinak ji odmítne vyslechnout. Nikáb podle soudkyně znemožnil ,,číst" ženiny pocity a výraz ve tváři.

Moutia Elzahedová žalovala policii za to, že provedla v září 2014 neoprávněnou razii v jejím domě, protože měla spadeno na jejího manžela, islámského extremistu. Jeden ze zasahujících policistů ji údajně měl udeřit pěstí a nazvat ji ,,courou".

Právník Elzahedové konstatoval, že žena z náboženských důvodů nemůže ukazovat svůj obličej před muži v místnosti soudu.

Soudkyně tedy ženě nabídla, že může proběhnout uzavřené soudní jednání, uskutečnit stání v jiné místnosti, nebo přes video přenos. To ale žena prostřednictvím právníka odmítla, protože by prý ve všech případech byli přítomni právní zástupci žalobce, kterými jsou muži.

Soudkyně nakonec odmítla ženu vyslechnout, protože podle jejího názoru by jí to ,,narušilo" objektivní posouzení případu. 

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.