SUV od Jaguaru jede až 283 km/h

SUV od Jaguaru jede až 283 km/h
Autor fotografie: Jaguar|Popisek: Jaguar F-Pace
28 / 03 / 2018, 20:00

Nejsilnější a nejrychlejší verze SUV od Jaguaru s výkonem 550 PS dnes slaví svou premiéru na Mezinárodním autosalonu v New Yorku. Divize SVO vyvinula model, který vyniká svým výkonem, aerodynamickým balíčkem SVR a přináší fandům skákající kočky maximální potěšení z jízdy na všech typech povrchu a za jakéhokoliv počasí.

 

Přeplňovaný motor V8 o objemu 5 litrů dodává velkému SUV výkon 405 kW (550 PS)  a točivý moment 680 Nm. Nejsilnější SUV značky jaguar zrychluje z 0-100 km / h za 4,3 sekundy, a maximální rychlost je až 283 km/h.

Aerodynamický paket od SVR obsahuje speciální přední a zadní nárazníky, snížené boční prahy a nový střešní spoiler. To vše má pomoci ke zvýšení aerodynamického přítlaku ve vysokých rychlostech a lepšímu chlazení motoru i brzd. 

SVO se podívalo i na podvozek vozu a tlumiče vpředu disponují o 30 % a vzadu o 10 % tužšími pružinami. Charakteru vozu odpovídají i použité tlumiče, stabilizátory a nový elektronický aktivní diferenciál vzadu.

Zesílený brzdový systém disponuje kotouči o průměru 395/396 mm. 

Aktivní titanový výfukový systém s aktivním ovládáním klapky zaručuje vozu charismatický zvuk zaručující, že se po nové šelmě na ulici budou chodci ohlížet.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: Jaguar

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.