Švédská koordinátorka proti extrémismu: Za nárůst islámistického teroru může "White power"

Švédská koordinátorka proti extrémismu: Za nárůst islámistického teroru může &quote;White power&quote;
22 / 12 / 2016, 07:00

Anna Carlstedtová, nově jmenovaná vládní koordinátorka boje proti extrémismu poskytla několik hodin po svém jmenování rozhovor švédskému rozhlasu.

Na otázku, jak vysvětlí, že je ve Švédsku nejvyšší počet džihádistů na jednoho uprchlíka ze Středního východu, odpověděla "Myslím, že existuje několik různých zdrojů extremismu. A to, co se dnes děje, znamená, že mezi nimi existuje souvislost. Je pravdou, že vzrůstá islámský extremismus, ale to je také způsobeno nárůstem extrémně pravicového hnutí "White power". Zdroj: express.co.ukgp.se

 

Video: "Švédové se s migranty musí integrovat," tvrdí multikulturní propaganda

Podle ní spolu oba extrémy souvisí, protože "společnost je stále více a více polarizovaná". Carstedová si myslí, že islámistický teror souvisí také s tím, že Švédové jsou nespokojeni se současnou vládní politikou. "Jak jsem už dříve uvedla, jsme svědky zvyšujícího se extrémismu, který se projevuje i nárůstem nenávisti ze strany politiků, úředníků a dalších. Není to jenom problém Švédska, ale i mnoha jiných zemí. Je velmi důležité, abychom využily dobrých sil občanské společnosti a nenechaly se ovládnout strachem a tmářstvím."  

Švédsko plánuje výstavbu nových měst. Pro uprchlíky

Carlstedtová je kritizována za to, že jako bývalá předsedkyně švédského Červeného kříže neměla před svým jmenováním žádné zkušenosti z oblasti terorismu a extremismu. Ještě před svým nástupem do Červeného kříže byla předsedkyni neziskové organizace na boj proti rakovině. 

TAG: ŠVÉDSKO

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace