Švédská no-go krize na pokračování: Tři policisté byli zraněni skupinou třiceti násilníků

Švédská no-go krize na pokračování: Tři policisté byli zraněni skupinou třiceti násilníků
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: pouliční nepokoje
13 / 02 / 2017, 14:00

Nejméně tři policisté byli zraněni po útoku asi třiceti násilníků.

Víkendové řádění zločinců v no-go zóně ve čtvrti Rinkeby ve Stockholmu mělo za následek tři zraněné policisty. Ty museli být převezeni do nemocnice.

Policejní mluvčí Eva Nilssonová k incidentu řekla, že policisté byli na rutinní obhlídce místa, v níž ve své většině vládnou migrantské gangy. Poté co policisté chtěli lustrovat podezřelého, tak na ně ihned zaútočil kopy a začal po nich házet láhve. Pak se odhadem útoku přidalo 20 - 30 dalších násilníků, kteří podle Nilssonové přišli z nedaleké restaurace.

Ne všichni se podle policejní mluvčí útoku na policisty zúčastnili, někteří prý incident pouze ,,sledovali". Nicméně také měli po policistech házet láhve a sklo a předměty, které měli zrovna po ruce.

Ve Švédsku je přes 50 no-go zón, kam se někteří policisté už bojí chodit. Nemálo z nich kvůli stále méně zvladatelnému problému no-go zón dává výpovědi. Policie zveřejnila před dvěma týdny výzvu, v níž prosí Švédy o pomoc při řešení nejzávažnějších trestných činů 

 

psali jsme:

Naštvaný švédský policista to řekl natvrdo: Za většinu nejvážnějších zločinů v zemi mohou migranti

Švédska polícia je už zúfala, prosí verejnosť o pomoc, kvôli rastúcemu násiliu

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.