Švédská policie vyšetřuje sérii výhružných dopisů. Islámisté hrozí Švédům popravami

Švédská policie vyšetřuje sérii výhružných dopisů. Islámisté hrozí Švédům popravami
Autor fotografie: dailymail.co.uk|Popisek: Jeden z výhružných dopisů
17 / 12 / 2015, 04:15

V dopise je i varování "Police vás neochrání!"

Řada domácností v několika švédských městech obdržela minulý týden anonymní výhrůžné dopisy podepsané islámským státem a s vlajkou této teroristické organizace. Anonym vyhrožuje "nevěřícím", že pokud nekonvertují k islámu nebo nezaplatí náboženskou daň podle práva šaría pod názvem džizja, budou popraveni. 

O této "dani" jsme psali v článku "IS nutí syrské křesťany podepsat potupné smlouvy: "Jste druhořadí občané, nesmíte se veřejně modlit, nesmíte se bránit. Tak to stojí v Koránu!"

Výhrůžné dopisy, ze kterých skutečně mrazí, dorazily do několika měst včetně Stockholmu. 

"Ve jménu milosrdného Alláha, plného milosti. Ti, kteří jsou nevěřící budou za tři dny sťati ve svých vlastních domech.
Musíte si vybrat mezi těmito třemi možnostmi:
1. Konvertovat k islámu. 
2. Platit džizju za ochranu. 
3. Pokud ne, budete sťati. 
Policie vás neochrání ani nezabrání tomu, že budete zavražděni. Smrt je připravena pro vás všechny." 

 dailymail.co.uk

Švédské rozhlasové stanice uvedly, že policie vyšetřuje stále nové hrozby a snaží se najít společného jmenovatele i podobných varování v minulosti. Nicméně dopisy byly doručeny minulý čtvrtek 10. prosince a doposud se žádná výhružka nenaplnila. Přesto bere policie tyto dopisy velmi vážně a přijala mimořádná bezpečnostní opatření. Do vyšetřování se zapojila i švédská tajná služba, jejíž specialisté podrobně analyzují text včetně vzorků DNA.

Ve Švédsku vzrůstá napětí ve společnosti od té doby, kdy země přijala více než 200 tisíc uprchlíků. Od listopadu zjišťuje policie na všech hraničních přechodech identitu migrantů. Podle některých médií jsou tyto kontroly pouze formální a mají uklidnit veřejnost (pozn. redakce).

Jenomže situace ve Švédsku začíná být vážná, například v říjnu byli napadeni členové asyrské křesťanské komunity v Göteborgu - jejich restaurace a podniky byly pomalovány výhružnými graffiti. Markus Samuelsson, jeden z 3000 asyrských křesťanů žijících v Göteborgu řekl, že zdi jeho restauraci byly pomalovány nápisy "Konvertuj nebo zemři" a "Chalífát je tady!" 

Přestože všechny okolnosti naznačují, že za útoky jsou islámističtí radikálové, kteří vedou proti Západu psychologickou válku, nepodařilo se švédské policii dopadnout ani jednoho podezřelého. 

Švédsko je vedle Německa pro uprchlíky zemí zaslíbenou, ale je zřejmé, že jeho kapacity jsou vyčerpány. V úterý 24.11. na tiskové konferenci premiér a vicepremiérka oznámili, že další uprchlíky země již přijímat nebude. Vicepremiérka za Stranu zelených tuto zprávu před kamerami obrečela. 

Zdroj, foto: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace