Švédská pošta se bojí o život svých zaměstnanců. Odmítá donášet zásilky do no-go zóny

Švédská pošta se bojí o život svých zaměstnanců. Odmítá donášet zásilky do no-go zóny
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: migranti
14 / 04 / 2017, 07:30

Švédská pošta má strach o své zaměstnance, proto je neposílá do no-go zóny v Rinkeby.

Švédská pošta PostNord se obává o své zaměstnance, proto je přestala přestala posílat do problematického stockholmského předměstí Rinkeby. To je již považováno za další no-go zónu, kde řádí i ve dne migrantské gangy.

Čtěte také: VIDEO: Problematické předměstí Stockholmu znovu v plamenech: Policie musela zasahovat proti skupinám násilníků

Obyvatelé, kteří žijí v části Hjulsta v Rinkeby, si tak budou moci vyzvedávat své zásilky, dopisy a jiná psaní na poště výhradně mezi sedmou a desátou hodinou dopoledne. Toto preventivní bezpečnostní opatření se dotkne přibližně 200 domácností.

Čtěte také: Švédská no-go krize na pokračování: Tři policisté byli zraněni skupinou třiceti násilníků

Deník Daily Mail citoval jednu zaměstnankyni vedení pošty PostNord, která řekla pro server nyheter24, že situace v problematické oblasti Rinkeby je komplikovaná, a proto pošta pozastavila donášky, aby zajistila bezpečnost svých zaměstnanců, o něž má strach. Sami poštovní doručovatelé se obávají do těchto míst chodit, protože se bojí o své životy.

Rinkeby považuje mnoho Švédů za další z několik desítek existujících no-go zón, v níž se pravidelně střetávají migrantské gangy z policisty. Na ,,denním" pořádku jsou hořící auta, rozbité výlohy a útoky na policisty. Opatření PostNord přichází po incidentu z konce února, kdy policisté zatkla v Rinkeby hledanou osobu. Přitom byla napadena agresivními násilníky.

 

psali jsme:

Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón

 

Zdroj: dailymail.co.uk, rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.