Švédská televize odmítla vysílat dokument o antisemitismu a džihádu. Aby neurazila muslimy

Švédská televize odmítla vysílat dokument o antisemitismu a džihádu. Aby neurazila muslimy
18 / 07 / 2016, 13:45

Švédská státní televize neodvysílala nový dokument o antisemitismu a džihádu, protože by prý mohl urazit muslimskou populaci v zemi.

„Watching the Moon at Night” byl nový dokument z velké části financován švédskou státní televizí SVT, který se snaží řešit hrozící otázky antisemitismu mezi muslimy a jejich vazby na terorismus. Informaci zveřejnil už 10. června server svobodnenoviny.eu s odvoláním na informaci od breitbart.com. Dnes si zákazu povšiml izraelský deník israelnationalnews.com

Židé utíkají z Evropy. Předzvěst hodně špatných časů pro všechny Evropany

Ačkoli televizní kanál z velké části financoval vytvoření dokumentu, odmítl jej vysílat ve švédské televizi, protože kritici tvrdili, že se obávají potencionálního odporu ze strany muslimů a politicky korektních zřízení (zdroj Berlingske).

Dokument vytvořen uznávanými švédskými filmovými tvůrci Joannou Helanderovou and Bo Perssonem, byl doposud viděn jen v omezené míře v šesti zemích, včetně několika filmových festivalů. Dokument je popisován jako film, který nastiňuje dlouhý, seriozní a tvrdý pohled na metodiku a původ antisemitismu a terorismu. Dokument ukazuje, že existuje souvislost mezi terorismem a antisemitismem a že Židé se často ocitají na pospas islámským teroristům, jak tomu bylo v Paříži a Kodani.

Islamizace Švédska: křesťanská biskupka prosazuje chrislám

Tento krok, nevysílat film, je obvyklý pro SVT, která téměř vždy vysílá projekty, které financuje. SVT odmítla koupit práva na promítání filmu ve Švédsku, následně po dvou švédských filmových festivalech, které se také rozhodly snížit jeho produkci.

TAGY: ŠVÉDSKO

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.