Švédská vicepremiérka označila teroristické útoky 9/11 za "nehodu"

Švédská vicepremiérka označila teroristické útoky 9/11 za &quote;nehodu&quote;
Autor fotografie: Michael Foran pod licencí Creative Commons Attribution 2.0 Generic|Popisek: Plumes of smoke billow from the World Trade Center towers in Lower Manhattan, New York City, after a Boeing 767 hits each tower during the September 11 attacks.
20 / 04 / 2016, 13:30

Přešlapy švédských politiků ze Strany zelených.

Švédská místopředsedkyně vlády Asa Romsonová se dostala pod palbu kritiky hned poté, co ve veřejnoprávní televizi SVT označila teroristické útoky z 11. září 2001 za "nehodu". O jejím přešlapu píše i prestižní The Washington Times nebo dailymail.co.uk.

Poslankyně švédské Strany zelených Asa Romsonová v rozhovoru reagovala na rezignaci svého kolegy, ministra bydlení Mehmeta Kaplana a chtěla mu vyjádřit svojí podporu za jeho práci s muslimskou mládeží  v době, kdy došlo k teroristickým útokům v New Yorku „Byl předsedou sdružení Mladí muslimové v nelehké situaci a v době, kdy došlo k nehodě 11. září.

Za svoje tvrzení se následně omluvila v emailu, ve kterém vysvětlila, že chtěla použít slovo neštěstí a nikoliv nehoda a pokračuje: "Není pochyb o tom, že útoky na Světové obchodní centrum v New Yorku 11. září 2001 byly jedním z nejohavnějších teroristických činů a útoků na otevřenou, svobodnou a demokratickou společnost v novodobé historii."

Mehmet Guner Kaplan, člen Strany zelených a sám muslimského vyznání, rezignoval poté, co se přišlo na to, že se stýkal s radikály z turecké organizace Šedí vlci. Ministr, který je původem Turek, seděl u společného stolu s Barbarosou Leylanim, který byl donedávna hlavou Turecké asociace ve Švédsku. „Ukažme Švédsku, Skandinávii a Evropě, co dokáže Turecko. Nemáme rádi krev, ale pokud to bude nutné, tak krev poteče, "vykřikoval podle švédských novin Dagens Nyheter, turecký nacionalista Leylani za přítomnosti ministra. A není to tak dlouho, co na sebe Kaplan strhnul pozornost, když prohlásil že: „Izraelci zacházejí s Palestinci jako nacisté a Jeruzalém se stane hlavním městem budoucího státu Palestina." (Zdroj: instory.cz)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace