Švédské lékárny obviněné z rasismu: Prodáváte příliš světlé náplasti

Švédské lékárny obviněné z rasismu: Prodáváte příliš světlé náplasti
Popisek: Světlé náplasti jsou jen pro bílé, zlobí se švédská bloggerka
11 / 08 / 2015, 18:00

Bizarnímu nařčení z rasismu musela čelit síť švédských lékáren. Levicová aktivistka Paula Dahlberg ji napadla kvůli světlým náplastem.

Aktivistka a bloggerka Paula Dahlberg na svém blogu označila používání "bílých" náplastí za každodenní rasismus. Sama je tmavé pleti, a tak podle ní není fér, když lidi jako ona musí nakupovat náplasti, které nejsou v barvě jejich kůže, ale hodí se tak leda pro bílou švédskou majoritu.

Téma převzalo Sveriges Rádio (Švédské rádio) a obvinilo síť státních lékáren Apoteket z rasismu. V reakci na to se nechala společnost slyšet, že ji celá věc mrzí a pokusí se své pochybení co nejdříve napravit:

„Je nám trochu trapně, že jsme na to nepřišli sami," řekla Eva Fernvall, vedoucí oddělení vztahů s veřejností ve vysílání Švédského rádia a slíbila, že se Apoteket vynasnaží rychle najít dodavatele  tmavých náplastí.

Paula Dahlberg tak nebude muset používat průhledné náplasti, které podle ní byly jedinou možnou nerasistickou variantou k těm bílým. Bloggerka se zabývá ve svých článcích nejen rasismem ale také feminismem a politikou. Její texty čte zhruba 4 tisíce čtenářů.

Zdroj: Sputnik News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.