Švédsko migraci zvládá a chce nadále migrantům pomáhat, říká švédský novinář českého původu

Švédsko migraci zvládá a chce nadále migrantům pomáhat, říká švédský novinář českého původu
Autor: Flickr.com|Popisek: migranti
13 / 01 / 2017, 18:30

V rozhovoru pro DVTV prohlásil švédský novinář s českými kořeny Hynek Pallas, že značná část informací, jež se týkají migrace, jsou o Švédsku zkreslené a mylné.

Zvlášť se Pallas vymezil proti Kateřině Janouchové, spisovatelce, která žije několik desítek ve Švédsku. Nelíbí se mu její jednostranná představa ,,temného Švédska". Řada věcí je vytržena z kontextu a není pravdivá.

Podle Pallase se Janouchová ve většině názorů mýlí, ať už to jsou například no-go zóny, kterých podle novináře není 55, jak spisovatelka uvedla, ale kolem pěti nebo šesti. Její popis Švédska neodpovídá realitě ani v tom, že Švédové masově ,,emigrují" na východ.

Pallas v rozhovoru prohlásil, že naopak vylíčení Švédska v temných barvách zdaleka neodpovídá realitě, protože Švédové i nadále chtějí migrantům pomáhat. Uvedl statistiku Eurobarometru, podle níž 93% Švédů chtějí uprchlíkům stále poskytnout pomocnou ruku. I když Pallas připustil, že ve Švédsku existuje mnoho problémů, většina z nich podle něho nemá s migrací nic společného.

Na otázku, zda je Švédsko nyní bezpečná země, odpověděl Pallas, že ano, ale že lidé, zvlášť ženy mají strach. Na další otázku, zda se švédská společnost v důsledku masové migrace změnila, odpověděl, že se mění neustále, a že i vlivem migračního procesu může být v budoucnu bohatší zemí.

 

psali jsme:

VIDEO: Migranti dostávají ve Švédsku byty zadarmo, říká Kateřina Janouchová, dcera slavného fyzika

Migranti vo Švédsku sa sťažujú: „Cítime sa mizerne a za to môžete vy.“

 

Zdroj: video.aktualne.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace