Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón

Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Ilustrační foto
13 / 08 / 2015, 13:30

Jacob Ekström je policista, je unavený z toho, jak se zamlčuje pravý stav multikulturalistického Švédska. Švédsko jak ho znali jeho rodiče už totiž neexistuje.

Velké rezidenční plochy se vyvíjí do samostatných enkláv, kde jsou úřady ignorovány. Tyto oblasti jsou řízeny velkými rodinnými klany, které vytvořily gangy na páchání všech možných druhů trestných činů.

Mezi gangy v přistěhovaleckém ghettu Rosengard v Malmö proběhla nedávno regulérní bitva pomocí palných zbraní, policií bylo 25 lidí bylo zatčeno.

„Ztrácíme to tady. Poslední banka se odstěhovala z této oblasti poté, co do její budovy byla odpálena raketa. Lékárna byla tolikrát vyloupena, že ji nakonec uzavřeli. Pojišťovna se přestěhovala. Na policisty, sanitky a hasičské vozy házejí kameny několikrát během měsíce. To není žádná novinka,“ říká Jacob Ekström policejní velitel na předměstí Stockholmu.

„Jedná se o no-go-oblasti,“ dodává k oblastem, kde osamělý policejní vůz nemá šanci.

Podle švédské policie existuje takovýchto NO-GO oblastí celkem 55 ve 22 městech Švédska. Vládne zde násilí, trestná činnost, vydírání gangy, útoky na policii, hasiče a novináře. Nikdo s těmito ghetty ale nic nedělá, zůstávají nedotčená.

„Je to senzační, že existují oblasti ve Švédsku, kde již neexistuje švédské právo,“ říká ironicky výzkumník Lars Korsell.

Gangy se podle něj objevily začátkem a v půlce 90. let minulého století. Tvořili je přistěhovalci z bývalé Jugoslávie, Íránu, Iráku a Libanonu.

Zdroj: Den Korte Avis

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace