Švédsko plánuje výstavbu nových měst. Pro uprchlíky

Švédsko plánuje výstavbu nových měst. Pro uprchlíky
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
23 / 11 / 2016, 07:15

Švédská Strana zelených navrhuje vybudování nových měst až pro 50 tisíc obyvatel, která vyřeší "bezprecedentní poptávku po bytech."

Vláda je postavena před problém akutního nedostatku ubytování pro rekordní počet 163 tisíc migrantů, kteří přišli už v loňském roce do Švédska. Jmenovala proto zvláštního koordinátora Johana Edstava ze švédské Green Party, který mám posoudit nové možnosti, jak řešit ubytování pro rychle rostoucí populaci v zemi. Zdroj: breitbart.comdi.se

Edstav uvedl minulý týden v rozhovoru pro švédský rozhlas, že jedním z řešení je výstavba zcela nových měst z peněz daňových poplatníků, přičemž každé město by mělo pojmout kolem 50.000 lidí.

"Dalo by se říci, že v tomto smyslu neexistují limity, je samozřejmé, že nová města by měla být opravdu velká. Ale v tomto smyslu neexistuje žádné omezení," uvedl Edstav a zdůraznil, že nová města by měla být vzdálena asi hodinu od současných městských aglomerací, protože právě tam je třeba řešit problém s ubytováním

Edstav předloží v březnu svoj návrhy na řešení bytové krize ministrovi pro bytovou výstavbu a digitalizaci Peterovi Erikssonovi. Ministr uvedl tento čtvrtek pro list Dagens Industri, že záměr na vybudování zcela nových měst jako řešení rostoucí populace země je podle něj "velmi vzrušující." Podle něj je to pro Švédsko příležitost, jak ukázat, že je možné řešit bytovou výstavbu způsobem, který je dlouhodobý a udržitelný...Je nutné stavět centra, která pojmou deset tisíc obyvatel a více a musí mít svoje vlastní centra, kanceláře i byty a musí být vybaveny všemi dostupnými službami, kterými disponují současné městské celky.

Švédové zareagovali na záměr jejich vlády na největším švédském diskuzním fóru Flashback, a jejich reakce byly rozporuplné: 

"Nové město na severu obklopené zdí, kde mohou všichni přistěhovalci žijí podle práva šaría, zcela odříznuti od zbytku Švédska. To by mohl být dobrý nápad," napsal uživatel JDAM.

Jiný uživatel idea označil nápad za "fantazii a blbost," a poukázal na to, že města rostou "spontánně a postupně se vyvíjí v závislosti na zaměstnaností, průmyslu atd. To nelze postavit."

"Švédští daňoví poplatníci budou financovat umělá města, které nemají ani jedno procento soběstačnosti, a budou obývána dovezenými Araby?" ptá se další diskutující. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace