Švédsko pokračuje v intenzívních přípravách na válku. Obává se ruské agrese

Švédsko pokračuje v intenzívních přípravách na válku. Obává se ruské agrese
17 / 12 / 2016, 12:00

Švédsko vyzvaly místní samosprávy po celé zemi, aby zintenzivnily pohotovostní plánování pro případ války.

Stockholm (ČTK) - S odvoláním na Úřad pro řešení nepředvídatelných událostí o tom včera  informovala agentura Reuters. Švédsko, které není členem NATO, čelí zvýšenému napětí ve vztazích s Ruskem.

Kraje dostaly pokyn v dopise ze začátku tohoto týdne. "Plánování pro případ války od roku 2000 do značné míry chybělo. Nyní jsou nároky jiné a požadavky budou zpřísněny," vysvětlil vedoucí informačního oddělení úřadu Svante Werger.

Dopis mimo jiné zmiňuje potřebu účasti představitelů měst na armádních cvičeních, zajištění bezpečné komunikace a kontrolu nouzových úkrytů.

  

Švédsko i jeho sousedy zneklidnila ruská anexe Krymu, konflikt na východní Ukrajině i napětí mezi Ruskem a pobaltskými státy. Švédský ministr obrany Peter Hultqvist minulý měsíc řekl, že bezpečnostní situace se dále zhoršuje.

Švédsko po novom do armády povoláva aj ženy, hlavne kvôli Rusku

Letos v září Hultqvist navrhl obnovení všeobecné branné povinnosti, kterou Švédsko zrušilo před šesti lety. Ve stejné době armáda oficiálně oznámila, že Švédsko trvale rozmístilo vojáky na svém největším a strategicky významném ostrově Gotland v Baltském moři. Předtím v květnu švédský parlament schválil dohodu, která do této neutrální severské země umožní širší přístup Severoatlantické alianci pro vojenská cvičení nebo pro případ války v regionu.

Polsko a Švédsko reagují na posilování ruské Baltské flotily

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace