Švédsko představilo ,,revoluční" plán integrace: Z migrantů udělá dozorce ve věznicích

Švédsko představilo ,,revoluční&quote; plán integrace: Z migrantů udělá dozorce ve věznicích
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: věznice
22 / 03 / 2017, 10:00

Švédsko zavádí speciální tréninkové programy pro migranty, z nichž se mají stát dozorci ve věznicích.

Ve Švédsku v současné době probíhá školení vybraných migrantů, kteří se mají po absolvování speciálního kurzu (stáže) stát dozorci ve vězeních. Švédsko si od těchto programů slibuje zlepšení integrace uprchlíků do většinové společnosti.

Stáž ,,umístí" zhruba 450 vybraných migrantů do různých věznic v zemi. Migranti si sami v nápravných nařízeních vyzkouší na vlastní kůži práci dozorce, ale i třeba kuchaře a další pracovní pozice, které jim budou jejich školiteli přiděleny.

Nové integrační schéma, na němž pracuje ministerstvo spravedlnosti v čele s Morganem Johanssonem má přispět k lepšímu začlenění migrantů do švédské společnosti. Johansson se sám zúčastnil jedné z lekcí ve věznici ve městě Mariefred, kde jsou v současné době školeni dva migranti v Iráku, jež se ve Švédsku ucházejí o azyl. Pokud zvládnou všechny úkoly během stáže i celého programu, tak se po jeho absolvování stanou dozorci.

V to doufá i Helena Lönnkvistová, která je projektovou manažerkou programů. V ideálním případě by podle ní měli migranti, kteří se stáží zúčastní, zůstat ve Švédsku natrvalo a získat trvalou práci jako dozorci v různých věznicích v zemi.

S tím však nesouhlasí mnozí bezpečnostní experti ve Švédsku, kteří poukazují na značné riziko takových programů. Podle nich totiž může dojít k islamistické radikalizaci mnoha vězňů tak, jak se to například děje v Itálii či ve Francii. 

 

psali jsme:

Imámové ve vězení šíří islámský extremismus, varuje šéf italských vězeňských odborů

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace